Jesteś w: Strona główna » Biznes » Gospodarka » Rolnictwo

Będzie mniej czereśni, a truskawki będą później

13.05.2017 15:18  Rolnictwo
Będzie mniej czereśni, a truskawki będą później W tym roku będzie mniej czereśni. Później niż zazwyczaj będzie można kupić truskawki gruntowe, dlatego owoce te będą droższe niż rok temu o tej samej porze - wynika z danych Warszawskiego Rolno-Spożywczego Rynku Hurtowego w Broniszach.

Ma to związek z pogodą i niskimi temperaturami. Eksperci wyjaśniają, że truskawki zaczęły wcześnie kwitnąć, ale fala kwietniowych i majowych mrozów spowodowała uszkodzenia kwiatów, dlatego owoców z głównego zbioru będzie dużo mniej, niż w poprzednich latach. Dodają, że w przypadku późniejszych odmian może być lepiej. Na razie pojawiły się pierwsze partie truskawek z wysokich tuneli foliowych, ale jest ich mało.

Niesprzyjająca pogoda wpłynie też na zbiory warzyw, które mogą być opóźnione. Szparagi jeszcze w ubiegłym tygodniu kosztowały mniej więcej tyle, ile przed rokiem, ale w ostatnich dniach zdrożały i trzeba za nie płacić od 14 do 20 złotych za kilogram. O 20 procent droższy jest rabarbar. Tanieją pomidory, ale ich ceny są o 30 procent wyższe w porównaniu z cenami sprzed roku.

IAR

  • RSS
Dodaj artykuł do: Facebook Wykop.pl nk.pl blip.pl twitter.com

Komentarze

  

Dodaj komentarz (10-500 znaków)

biznes