KE - prawie 19 mld euro na dopłaty dla Polski, 8 mld euro na rozwój wsi

01.06.2018 12:48  Rolnictwo
KE - prawie 19 mld euro na dopłaty dla Polski, 8 mld euro na rozwój wsi Prawie 19 miliardów euro przewidziała Komisja Europejska na dopłaty bezpośrednie dla polskich rolników w nowym, unijnym budżecie. Natomiast na rozwój obszarów wiejskich ma być przeznaczonych około ośmiu miliardów euro, potwierdziły się tym samym nieoficjalne informacje Polskiego Radia. To oznacza prawie 6-miliardowe cięcia w rolnictwie w porównaniu z obecnym budżetem.

Ponadto Komisja postanowiła zaostrzyć kryteria dotyczące możliwości przesuwania pieniędzy między funduszem rozwoju obszarów wiejskich a pulą przewidzianą na dopłaty bezpośrednie. Obecnie można przesuwać do 25 procent środków, by zwiększyć dopłaty, w nowym budżecie ma to być 15 procent.

To na razie propozycja Komisji Europejskiej dotycząca wydatków Wspólnoty na lata 2021-2027. Kilka dni temu Bruksela opublikowała też plan podziału pieniędzy na unijne kraje z polityki spójności. Dla Polski przewidziała ponad 64 miliardy euro. Ostatecznie o kształcie unijnego budżetu zdecydują kraje członkowskie. Wymagana jest jednomyślność.

IAR

  • RSS
Dodaj artykuł do: Facebook Wykop.pl twitter.com

Komentarze

  

Dodaj komentarz (10-500 znaków)

biznes