KE omówi w środę sprawę amerykańskich ceł na stal i aluminium

04.06.2018 13:15  Rolnictwo
KE omówi w środę sprawę amerykańskich ceł na stal i aluminium Pojutrze (06.06) w Brukseli unijni komisarze omówią sprawę amerykańskich ceł na stal i aluminium, które prezydent Donald Trump nałożył 1 czerwca. Europa nie zgadza się z tą decyzją i przygotowuje działania odwetowe.

Unia zamierza nałożyć karne cła na amerykańskie produkty, których ogólna wartość ma odpowiadać stratom wynikającym z ceł nałożonych przez Stany Zjednoczone. Komisja Europejska przygotowała już listę amerykańskich produktów, na której są między innymi motocykle, whiskey, masło orzechowe czy artykuły gospodarstwa domowego.

Działania odwetowe maja być jednym z tematów spotkania unijnych komisarzy. "Są też, jak rozumiemy, prowadzone rozmowy na temat zorganizowania dodatkowego spotkania unijnych ministrów do spraw handlu, które w pełni popieramy" - powiedział rzecznik Komisji Margaritis Schinas.

Komisja oczekuje, że unijne kraje zatwierdzą listę amerykańskich produktów, które zostaną objęte karnymi cłami. Ale w Brukseli słychać też obawy związane z eskalacją konfliktu i wybuchem wojny handlowej.

IAR

  • RSS
Dodaj artykuł do: Facebook Wykop.pl twitter.com

Komentarze

  

Dodaj komentarz (10-500 znaków)

biznes