KOWR chce mocniej promować regionalne produkty

08.02.2018 16:09  Rolnictwo
KOWR chce mocniej promować regionalne produkty Krajowy Ośrodek Wsparcia Rolnictwa chce wzmocnić promocję lokalnych produktów. W tym celu zamierza rozwinąć projekt "Polska Smakuje". Takie hasło z charakterystycznym emblematem znajduje się już na regionalnych wyrobach. Dodatkowo uruchomiono też aplikację na smartfony o tej samej nazwie.

"Dzięki niej producenci wyrobów lokalnych będą mogli wyjść ze wspólną ofertą do wszystkich przebywających w ich sąsiedztwie"- tłumaczy dyrektor generalny KOWR Witold Strobel. Jak mówi, chodzi o to, by ktoś, kto jedzie na przykład na wakacje na drugi koniec Polski, mógł znaleźć w sąsiedztwie producentów wyrobów lokalnych. "To umożliwi szerszy dostęp do ich oferty" - tłumaczył szef Ośrodka.

Witold Strobel zauważa, że aplikacja daje też możliwość oceniania zakupionych wyrobów przez konsumentów: "Jest możliwość dawania tak zwanych lajków oraz pisania komentarzy. Zachęcamy równolegle samych producentów do rejestrowania oraz opisywania swoich wyrobów, bo jest to aplikacja darmowa" - podkreślił.

Aplikacja umożliwiająca rejestrację produktów oraz ich ocenianie dostępna jest na stronie www.polskasmakuje.pl

IAR

  • RSS
Dodaj artykuł do: Facebook Wykop.pl twitter.com

Komentarze

  

Dodaj komentarz (10-500 znaków)

biznes