M. Morawiecki: polska wieś i rolnictwo to kolejny obszar, na którym skupimy uwagę

12.12.2017 20:21  Rolnictwo
M. Morawiecki: polska wieś i rolnictwo to kolejny obszar, na którym skupimy uwagę Polska wieś i rolnictwo to kolejny obszar, na którym rząd skupi uwagę - zapowiedział premier Mateusz Morawiecki w sejmowym expose. Zaznaczył, że to bogactwo nie tylko dla naszego kraju, ale i dla całej Europy. Zapewnił, że rząd będzie zabiegał o odpowiedni budżet w ramach wspólnej polityki rolnej, który zapewni naszym rolnikom jednolite warunki konkurowania.

Mateusz Morawiecki dodał, że rząd będzie też dbał o ochronę polskiej ziemi, a także wspierał unowocześnianie gospodarstw i przedsiębiorczość na wsi. Podkreślił, że polskie produkty rolne są na świecie symbolem jakości. "Trzeba sprawić, by dotarły na europejskie i światowe stoły pod polską marką" - dodał.

Zapowiedział poza tym rozwijanie obszarów wiejskich poprzez budowę infrastruktury klasycznej: wodociągowej i transportowej, ale chodzi również o doprowadzenie szybkiego internetu do każdej polskiej gminy i szkoły, zbudować więcej żłobków, wyremontować szkoły.

Premier dodał, że rozpoczęto już odtwarzanie zlikwidowanych kilka lat temu posterunków policyjnych

IAR
  • RSS
Dodaj artykuł do: Facebook Wykop.pl twitter.com

Komentarze

  

Dodaj komentarz (10-500 znaków)

biznes