Min. rolnictwa o sytuacji na rynku warzyw i owoców

07.06.2018 16:19  Rolnictwo
Min. rolnictwa o sytuacji na rynku warzyw i owoców Minister rolnictwa Krzysztof Jurgiel powiedział, że celem kierowanego przez niego resortu jest zapewnienie opłacalności produkcji rolnej. Minister przedstawił w Sejmie informację bieżącą na temat sytuacji na rynku warzyw i owoców. Wniósł o to klub Prawa i Sprawiedliwości.

Podczas wystąpienia Krzysztof Jurgiel zwracał uwagę, że w ostatnim czasie pojawiły się problemy na rynku ziemniaków. Wyjaśniał, że chodzi o ich import i eksport. Mówił też o problemach, jakie w tej sprawie zgłaszają przedstawiciele organizacji rolników oraz o rozwiązaniach przygotowanych przez ministerstwo.

Minister Jurgiel zapowiedział wprowadzenie przepisów, które zobowiążą do oznaczenia kraju pochodzenia ziemniaków na wszystkich etapach handlu. Mówił też między innymi o ustawie, która ma usprawnić działania służb kontrolnych, dotyczące kontroli świeżych owoców i warzyw.

Minister poinformował, że cały czas prowadzone są kontrole dotyczące fałszowania żywności, między innymi przepakowywania produktów. Zapowiedział, że wkrótce zostanie przygotowana ustawa, która zaostrzy kary za taki proceder do wysokości 10 procent przychodu rocznego danej firmy.

IAR

  • RSS
Dodaj artykuł do: Facebook Wykop.pl twitter.com

Komentarze

  

Dodaj komentarz (10-500 znaków)

biznes