Minister Jurgiel o strategii rozwoju rynku wołowiny

07.05.2018 16:02  Rolnictwo
Minister Jurgiel o strategii rozwoju rynku wołowiny Ma być więcej polskiej wołowiny na naszych stołach i za granicą. Branża po roku prac i rozmów z Ministerstwem Rolnictwa i Rozwoju Wsi przedstawiła strategią, która ma zwiększyć konkurencyjność i opłacalność produkcji. Przedstawiciele branży chcą to osiągnąć między innymi poprzez promocję polskiej wołowiny i podniesienie jakości mięsa.

Strategię rozwoju rynku wołowiny podpisano 27 kwietnia. Minister Krzysztof Jurgiel zapowiedział dziś na konferencji, że resort rolnictwa będzie brał czynny udział we wdrażaniu tego programu.

Prezes Polskiego Zrzeszenia Producentów Bydła Mięsnego Jerzy Wierzbicki poinformował, że nad strategią pracowała specjalnie powołana organizacja Rada Sektora Wołowiny. W jej skład weszło sześć organizacji producentów bydła mięsnego. Dokument był konsultowany zarówno z branżą, jak i ministerstwem.

Jak wyjaśniał Jerzy Wierzbicki, teraz sytuacja na rynku wołowiny jest dobra, ale branża musi być przygotowana na trudne czasy,, kiedy rolnicy będą pod presją konkurencji z krajów trzecich i państw Unii Europejskiej.

W ubiegłym roku w Polsce wyprodukowano 550 tysięcy ton tusz wołowych. Prawie 90 procent tej produkcji eksportowano.

IAR

  • RSS
Dodaj artykuł do: Facebook Wykop.pl twitter.com

Komentarze

  

Dodaj komentarz (10-500 znaków)

biznes