Jesteś w: Strona główna » Biznes » Gospodarka » Rolnictwo

Ruszył nabór wniosków o dopłaty unijne dla rolników

15.03.2017 16:35  Rolnictwo
Ruszył nabór wniosków o dopłaty unijne dla rolników Ruszył nabór wniosków o tegoroczne dopłaty bezpośrednie. To unijny mechanizm wsparcia finansowego dla rolników. Co roku po fundusze sięga ponad milion 300 tysięcy osób.

Jak co roku po środki będzie trzeba wnioskować do Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa. W stosunku do ubiegłorocznej kampanii pojawi się 6 zmian w systemie płatności do produkcji roślinnej i zwierzęcej. Rolnicy o wszystkim informowani są na bieżąco - informuje Jolanta Dobiesz z departamentu płatności bezpośrednich ARiMR: "Od połowy stycznia wysyłamy z agencji spersonalizowane wnioski do rolników w związku z tegorocznymi dopłatami.

Beneficjenci mogą ubiegać się o wachlarz płatności - między innymi płatności obszarowe, rolno-środowiskowe czy środki za zalesienie gruntów" - wylicza Jolanta Dobiesz.

W tym roku na dopłaty bezpośrednie przeznaczonych jest około 15 miliardów złotych - przypomina wiceminister rolnictwa Ryszard Zarudzki: "Środki dzielone są na ponad milion trzysta pięćdziesiąt tysięcy osób. Dopłatami objętych jest czternaście milionów hektarów użytków rolnych" - dodaje Ryszard Zarudzki.

Wnioski beneficjenci mogą składać przez 2 miesiące. Ostateczny termin mija 10 czerwca, ale każdy dzień zwłoki po 15 maja będzie równoznaczny z obniżeniem dopłaty o 1 procent.

IAR

  • RSS
Dodaj artykuł do: Facebook Wykop.pl twitter.com

Komentarze

  

Dodaj komentarz (10-500 znaków)

biznes