Jesteś w: Strona główna » Biznes » Gospodarka » Rolnictwo

Skutki przymrozków widoczne w hurtowych cenach owoców

15.05.2017 15:32  Rolnictwo
Skutki przymrozków widoczne w hurtowych cenach owoców Polskich truskawek będzie w tym sezonie mniej i będą droższe. Wszystkiemu winne są wiosenne przymrozki. Efekty widać na rynku hurtowym.

Pierwsze polskie truskawki są już dostępne w hurtowni rolno-spożywczej w podwarszawskich Broniszach. W sprzedaży detalicznej nadal dominują owoce importowane. Jak powiedziała rzeczniczka Broniszy Magdalena Skoczewska, dostarczane są truskawki z tuneli foliowych, ale jest ich jeszcze mało. Niska podaż wpływa na ceny, które dochodzą do 26 złotych za kilogram. To średnio o 40 procent drożej niż w analogicznym okresie roku ubiegłego.

Skutki wiosennych przymrozków i opadów śniegu widać także w jakości i cenach innych owoców sezonowych. Mało jest wczesnych truskawek, ale mało będzie też czereśni - w niektórych regionach nawet o 60 procent. Maliny kosztują nawet 65 złotych za kilogram.
W Broniszach droższe niż przed rokiem są też niektóre warzywa, na przykład kapusta i kalafior. Systematycznie tanieją zaś krajowe pomidory.

IAR

  • RSS
Dodaj artykuł do: Facebook Wykop.pl twitter.com

Komentarze

  

Dodaj komentarz (10-500 znaków)

biznes