INNOWACJE STYMULUJĄ OŻYWIENIE BRANŻY BIOTECHNOLOGICZNEJ

12.10.2018 11:35  Rynek Zdrowia
INNOWACJE STYMULUJĄ OŻYWIENIE BRANŻY BIOTECHNOLOGICZNEJ
Evan McCulloch z zespołu Franklin Equity Group tłumaczy, dlaczego większy popyt na lekarstwa oraz wzrost wydatków na opiekę zdrowotną sprzyjają dobrej koniunkturze w sektorach biotechnologii i ochrony zdrowia oraz przedstawia swój punkt widzenia na niedawne przełomowe zmiany w medycynie, które, według niego, mogą stymulować przyszły wzrost.

Po osiągnięciu rekordowych maksimów w lipcu 2015 r. akcje spółek biotechnologicznych mierzone indeksem NASDAQ Biotechnology Index pozostawały w tyle za indeksem S&P 500 Index.[1] Indeks biotechnologiczny odbił się od minimów z listopada 2016 r., ale obawy przed możliwym zaostrzeniem regulacji prawnych dotyczących cen leków w Stanach Zjednoczonych odbiły się na kursach akcji.
 
Jak wspominaliśmy, zwycięstwo Donalda Trumpa w wyborach prezydenckich pod koniec 2016 r. przyczyniło się do odbicia kursów akcji spółek biotechnologicznych w 2017 r. Niemniej jednak w lipcu 2018 r. Trump ponownie wyraził swój brak aprobaty dla wysokich cen leków dostępnych na receptę i zapowiedział, że zamierza coś z tym zrobić. Uważamy, że polityczna presja na regulacje dotyczące cen leków na receptę nie słabnie, szczególnie w perspektywie wyborów środka kadencji zaplanowanych na listopad.
 
Pomimo niepewnej sytuacji politycznej w Stanach Zjednoczonych długoterminowe perspektywy rysujące się przed biotechnologią i szerszym globalnym sektorem ochrony zdrowia wydają nam się korzystne. Uważamy, że trendy demograficzne oraz szeroko rozpowszechnione innowacje i przełomowe rozwiązania medyczne stymulują popyt na produkty i usługi związane z ochroną zdrowia.
 
Więcej informacji w załączniku

Evan McCulloch
Starszy wiceprezes, dyrektor ds. badań
Franklin Equity Group
Zarządzający portfelem funduszu Franklin Biotechnology Discovery Fund
 
 

  • RSS
Dodaj artykuł do: Facebook Wykop.pl twitter.com

Komentarze

  

Dodaj komentarz (10-500 znaków)

biznes