Grupa Azoty
PARTNER
SERWISU

Indywidualne Konta Pacjenta dla ułatwienia dostępu do dokumentacji medycznej

10.04.2018 14:26  Rynek Zdrowia
Indywidualne Konta Pacjenta dla ułatwienia dostępu do dokumentacji medycznej Indywidualne Konto Pacjenta sprawi, że pacjenci będą mieli dostęp do historii leczenia, elektronicznej dokumentacji medycznej i informacji o zrealizowanych usługach medycznych - tłumaczył na dzisiejszym posiedzeniu zespołu Rady Dialogu Społecznego wiceminister zdrowia Janusz Cieszyński. Projekt ustawy o Indywidualnym Koncie Pacjenta jest na etapie konsultacji społecznych.

Jak zaznaczył wiceminister Cieszyński, pacjent za pośrednictwem wygodnej aplikacji internetowej będzie mógł uzyskać dostęp do interesujących go danych. Minister dodał, że resort jest w trakcie zmian i wprowadzania nowych usług dla systemu ochrony zdrowia a IKP jest usługą wyjątkową. Będzie dawała dostęp wszystkim Polakom do informacji, które są przechowywane przez Centrum Systemów Informacyjnych Ochrony Zdrowia.

Minister Cieszyński podkreślił, że resort chce, by pacjenci mieli dostęp do wszelkich danych o swoim zdrowiu i w ramach nowych źródeł danych chce ściągnąć z całego rynku, przede wszystkim z Narodowego Funduszu Zdrowia te informacje, które już są wytworzone, a które mogą służyć pacjentom do monitorowania liczby i rodzaju świadczeń zrealizowanych na ich rzecz w ramach środków publicznych.

Przedstawiony dzisiaj przez ministra projekt ma być szczegółowo omawiany przez partnerów społecznych na posiedzeniu 8 maja.

IAR

  • RSS
Dodaj artykuł do: Facebook Wykop.pl twitter.com

Komentarze

  

Dodaj komentarz (10-500 znaków)

biznes