MZ o specustawie i pieniądzach

13.09.2017 14:41  Rynek Zdrowia
MZ o specustawie i pieniądzach Ministerstwo zdrowia informuje, że łączna kwota dodatkowych środków na ochronę zdrowia w tym roku wyniesie 2 miliardy 800 milionów złotych.

Wczoraj rząd przyjął projekt ustawy o szczególnych rozwiązaniach zapewniających poprawę jakości i dostępności do świadczeń opieki zdrowotnej. "Specustawa dotyczy wydatkowania prawie 282 milionów złotych w najbliższych tygodniach" - poinformowała rzeczniczka ministerstwa zdrowia Milena Kruszewska. Pieniądze przeznaczone będą na sprzęt i aparaturę medyczną w nadzorowanych przez ministra zdrowia szpitalach klinicznych i ośrodkach onkologicznych.

Blisko 64 miliony złotych ma być przeznaczone na zakup sprzętu z zakresu onkologii, pediatrii i chirurgii. 60 milionów złotych ma kosztować sprzęt i aparatura do oddziałów neonatologii III poziomu referencyjnego. Kwota 134 milionów złotych będzie przeznaczona na doposażenie gabinetów profilaktyki zdrowotnej i stomatologicznej w szkołach, zaś od 12 do 24 milionów - na zakup 16 dentobusów.

Ponadto resort zdrowia ma otrzymać blisko 324 miliony złotych na zakup sprzętu dla szpitali klinicznych. Uzgodniono również kwotę 96 milionów złotych na zakup szczepionek przeciwko pneumokokom. Trwają też prace nad tym, by szpitale, które wejdą do sieci, otrzymały pieniądze z NFZ za bieżące nadwykonania w kwocie półtora miliarda złotych - podkreśliła Milena Kruszewska. Sieć szpitali zacznie obowiązywać od 1 października.

IAR

  • RSS
Dodaj artykuł do: Facebook Wykop.pl twitter.com

Komentarze

  

Dodaj komentarz (10-500 znaków)

biznes