PZU Zdrowie przejęło SZOZ Multimed w Oświęcimiu

08.01.2019 09:15  Rynek Zdrowia
PZU Zdrowie przejęło SZOZ Multimed w Oświęcimiu PZU Zdrowie wraz z początkiem roku nabyło 100% udziałów w SZOZ Multimed w Oświęcimiu, podała spółka. Firma jest liderem usług medycznych na lokalnym rynku.

Spółka działa od 1999 roku i posiada dwie placówki zlokalizowane na terenie Oświęcimia. Jest to jeden z najbardziej rozpoznawalnych prywatnych podmiotów medycznych na lokalnym rynku, cieszący się dużym zaufaniem wśród pacjentów. SZOZ Multimed oferuje szeroki zakres usług medycznych: podstawową opiekę zdrowotną, porady lekarskie ponad 20 specjalności (m.in. ginekologiczna, kardiologiczna, okulistyczna, dermatologiczna), stomatologię, diagnostykę obrazową (USG i RTG), medycynę pracy oraz rehabilitację dla dzieci i dorosłych w ośrodku rehabilitacji dziennej i oddziale rehabilitacji stacjonarnej.

Placówka kładzie duży nacisk na jakość obsługi pacjenta, a w szczególności bezpieczeństwo procesu leczenia oraz sprawną pracą personelu medycznego. Podmiot świadczy usługi zarówno komercyjnie, jak i w ramach NFZ, obsługując pacjentów indywidualnych, przedsiębiorstwa i osoby posiadające ubezpieczenia zdrowotne, podano.

"W ostatnim czasie PZU Zdrowie umacnia swoją obecność w Małopolsce i na Górnym Śląsku. Kilka tygodni temu otworzyliśmy nową placówkę w Krakowie. Przejęcie SZOZ Multimed w Oświęcimiu to kolejna inwestycja, która rozszerzy ofertę medyczną placówek wchodzących w skład sieci PZU Zdrowie w południowej części Polski. Cieszymy się, że dołącza do nas podmiot o dużej renomie na lokalnym rynku, który będzie mógł zapewnić kompleksową obsługę pacjentów PZU Zdrowie" - powiedziała prezes PZU Zdrowie Julita Czyżewska, cytowana w komunikacie.

Nowo przejęta spółka wpisuje się w wielospecjalistyczny profil PZU Zdrowie, które konsekwentnie rozbudowuje swoją sieć. Obecnie obejmuje ona ponad 60 własnych placówek zdrowotnych, współpracuje z ponad 2 100 placówkami partnerskimi oraz 50 szpitalami i ponad połową aptek w 500 miastach w Polsce.  

Grupa kapitałowa Powszechnego Zakładu Ubezpieczeń SA (Grupa PZU) jest jedną z największych instytucji finansowych w Polsce, a także Europie Środkowo-Wschodniej. Oprócz działalności ubezpieczeniowej Grupa PZU prowadzi także działalność w zakresie zarządzania otwartym funduszem emerytalnym, funduszami inwestycyjnymi i programami oszczędnościowymi.

ISBnews

  • RSS
Dodaj artykuł do: Facebook Wykop.pl twitter.com


Komentarze

  

Dodaj komentarz (10-500 znaków)

biznes