Prawie 800 tysięcy złotych kosztowała najdroższa medyczna interwencja w 2018 roku

31.01.2019 10:28  Rynek Zdrowia
Prawie 800 tysięcy złotych kosztowała najdroższa medyczna interwencja w 2018 roku Koszt pomocy medycznej dla Polaka, który doznał urazu głowy w USA, wyniósł 793 000 zł. Według średnich cen za metr kwadratowy mieszkania, za taką kwotę można kupić prawie trzy, około 30-metrowe, kawalerki w Warszawie lub sześć w Łodzi. W zestawieniu pięciu najdroższych interwencji medycznych minionego roku znajduje się wyłącznie USA.

Zestawienie przygotowane przez Mondial Assistance dotyczy 2018 roku i uwzględnia wszelką niezbędną pomoc medyczną udzieloną przez ubezpieczyciela w ramach ubezpieczenia turystycznego.

Najdrożej w USA


Najdroższe w 2018 roku okazały się sprawy z terenu Stanów Zjednoczonych. Rekordowy przypadek dotyczył mężczyzny, który potrzebował pomocy assistance z powodu doznanego urazu głowy, na skutek którego doszło do krwawienia podpajęczynówkowego. Wszystkie koszty wyniosły prawie 800 000 złotych. Większość związana była z kosztami hospitalizacji.

Zobacz takżeSytuacja finansowa 36% polskich rodzin poprawiła się, 19% pogorszyła w 2018

- Stany Zjednoczone od lat są w czołówce krajów z najdroższymi interwencjami. Podobnie jest w Kanadzie czy Australii. Wynika to z astronomicznych stawek, jakie trzeba zapłacić tam za leczenie. Wyjeżdzający na inne kontynenty zapłacą za polisę więcej niż wyjeżdżający do krajów europejskich, ponieważ ubezpieczyciele kraje pozaeuropejskie traktują jako strefę z wyższą składką ubezpieczeniową. Dalej jednak mówimy o kwotach 200-400 złotych na osobę za dwutygodniowy wyjazd. Zdecydowanie rekomendujemy polisy z najwyższymi sumami ubezpieczenia, zwłaszcza dla kosztów leczenia i assistance, szczególnie w przypadku USA, Kanady, karaibskich wysp, czy chociażby Meksyku – mówi Piotr Ruszowski, dyrektor sprzedaży i marketingu w Mondial Assistance. 

Najdroższy transport air-ambulansem


Transport air-ambulansem to transport na zasadzie bed-to-bed. Odbywa się on samolotem z pełnym wyposażeniem medycznym, a pacjentowi towarzyszy personel pokładowy oraz medyczny.

- Tego typu transport zazwyczaj stanowi znaczną część składową kosztów pomocy medycznej. Każda polisa obejmuje transport medyczny do Polski, ale należy pamiętać, że pokrywa ona wydatki do sumy ubezpieczenia, a te w krajach znajdujących się w odległych zakątkach świata są o wiele większe niż zakładane w podstawowej wersji. Transport medyczny ze Stanów Zjednoczonych, Azji lub Afryki do Polski za pomocą air-ambulansu to mniej więcej 250 000 złotych – dodaje Piotr Ruszowski.

Zobacz także: Biomed Lublin wstrzymał czasowo sprzedaż szczepionki przeciwgruźliczej

Najdroższa pomoc medyczna udzielona polskim turystom za granicą w 2018 roku*


    1. USA: uraz głowy - krwiak podtwardówkowy, krwawienie podpajęczynówkowe (hospitalizacja, transport do Polski w asyście lekarza oraz syna) - 793 000 zł.
    2. USA: uraz głowy - krwiak podtwardówkowy (hospitalizacja, transport do Polski
w asyście pielęgniarza) - 652 000 zł.
    3. USA: guz mózgu – zaburzenia czucia kończyn górnych i dolnych, zawroty głowy  (hospitalizacja) - 599 000 zł.
    4. USA:  blok serca przedsionkowo-komorowy – bóle w klatce piersiowej (hospitalizacja, założenie stymulatora) - 502 000 zł.
    5. USA:  zapalenie wyrostka robaczkowego (hospitalizacja) - 500 000 zł.
*Dane Mondial Assistance


Grupa Mondial Assistance


Zobacz także inne materiały wideo:

#9 Śniadanie Inwestorów: Summa Linguae SA   #BIZNESwDRODZE, odcinek 9, Karol Zarajczyk, URSUS SA
 

Jeśli zainteresował Cię ten artykuł, już teraz możesz zapisać się do naszego newslettera:

  • RSS
Dodaj artykuł do: Facebook Wykop.pl twitter.com


Komentarze

  

Dodaj komentarz (10-500 znaków)

biznes