Jesteś w: Strona główna » Inwestowanie » Surowce » Srebro


Spektakularne zyski. Cena srebra wzrosła o 40 proc.

05.09.2016 14:35  Srebro
Spektakularne zyski. Cena srebra wzrosła o 40 proc. 40 proc. w sześć miesięcy - tyle zarobiły osoby, które na początku roku zdecydowały się na zainwestowanie swoich pieniędzy w srebro. Kruszec przyniósł inwestorom nawet większe zyski niż złoto, którego cena również urosła od początku 2016 roku.

Historycznie relacja srebra do złota kształtowała się mniej więcej na poziomie 1 do 15. Co to oznacza? Potrzebne było 15 uncji srebra, by zakupić 1 uncję złota. Dzisiaj ta relacja kształtuje się na poziomie 1 do 66, czyli aż 66 uncji srebra trzeba zapłacić za jedną 1 uncję złota. Czy zatem srebro może zyskiwać? Zdaniem Roberta Śniegockiego jest to prawdopodobne, gdyż zasoby metalu są ograniczone, a kruszec cały czas jest wykorzystywany np. w przemyśle.

- Przeszło 70 proc. wydobywanego srebra, które trafia na rynek ma zastosowanie w wiodących gałęziach przemysłu. Z drugiej strony brakuje dzisiaj fizycznych rezerw tego kruszcu. Gdyby teraz zaprzestano wydobywania tego metalu, to dostępne zasoby wystarczyłyby na zaspokojenie potrzeb przemysłu zaledwie przez około 5-6 miesięcy - mówi newsrm.tv Robert Śniegocki, wiceprezes Mennicy Wrocławskiej, Grupa Goldenmark.

Obecnie srebro jest wykorzystywane w wielu gałęziach przemysłu, a także w medycynie. Po to żeby zaspokoić  potrzeby przemysłu, od czasów II Wojny Światowej, Stany Zjednoczone upłynniły blisko 5 mld uncji srebra. Obecnie stan rezerw metalu w USA wynosi 0.

- Biorąc pod uwagę dzisiejsze zapotrzebowanie na srebro oraz brak jego rezerw, to dla inwestorów lokata w srebro może się okazać bardzo ciekawą alternatywą, w długim horyzoncie czasowym - podsumowuje Robert Śniegocki. Każdą taką inwestycje należy przemyśleć i pamiętać, że może wiązać się z ryzykiem.

Od 1980 roku zapasy srebra skurczyły się blisko o 91 proc. W tym okresie PKB na świecie wzrosło blisko 500 proc, światowa populacja wzrosła o blisko 176 proc, a pokłady złota, które są dzisiaj możliwe do wydobycia wzrosły o blisko 600 proc.


Robert Śniegocki, wiceprezes Mennicy Wrocławskiej, Grupa Goldenmark


Jeśli zainteresował Cię ten artykuł, już teraz możesz zapisać się do naszego newslettera:

  • RSS
Dodaj artykuł do: Facebook Wykop.pl nk.pl blip.pl twitter.com

Komentarze

   → Zobacz wszystkie

Najnowsze

  • zazdroszcze tym na xsocial, którym się udało :)

    ~daddy   (7 września 2016 o 13:53)   Zgłoś spam
    Oceń komentarz:
    50%

Dodaj komentarz (10-500 znaków)

inwestowanie