Jesteś w: Strona główna » Biznes » Start-up

Biznes w regionie republik bałtyckich kwitnie: to doskonała wiadomość dla firm typu start-up

26.07.2016 08:08  Start-up
Biznes w regionie republik bałtyckich kwitnie: to doskonała wiadomość dla firm typu start-up Znaczny wzrost gospodarczy w okresie ostatniego dziesięciolecia sprawił, że Bank Światowy plasuje Łotwę na 22. miejscu na liście krajów najbardziej sprzyjających prowadzeniu biznesu. To jedna z najsilniejszych gospodarek w regionie, sprzyjająca zarówno rozwijaniu nowej działalności, jak i ekspansji na inne rynki europejskie.

Strategiczne położenie geograficzne Łotwy ułatwia dostęp do lukratywnych rynków nordyckich i jest jednym z głównych czynników pozwalających przyciągać nowy biznes. Kraj posiada wysoko wykwalifikowanych, wielojęzycznych pracowników i plasuje się w pierwszej piątce krajów świata pod względem liczby studentów uniwersyteckich per capita2. Wszystko to, w połączeniu z jednym z najbardziej konkurencyjnych w Europie poziomów kosztów pracy, czyni z Łotwy idealne miejsce do rozwoju i wzrostu w regionie.

Kraj przyciąga coraz więcej rozwijających się przedsiębiorstw i międzynarodowych korporacji. Stolica Łotwy, Ryga, dzięki swojemu strategicznemu położeniu, wychodzi naprzeciw rosnącemu zapotrzebowaniu na lokalne centra biznesowe, gdzie zarówno firmy typu start-up, jak i duże organizacje mogą korzystać z zalet elastycznych przestrzeni do pracy, adekwatnie do swoich potrzeb i celów biznesowych – wszystko to w kontekście prężnie rozwijającej się gospodarki.

Mark Dixon, Dyrektor Generalny firmy Regus, mówi: „W ślad za sukcesem uruchomionego w lutym bieżącego roku centrum Regus Riga Esplanade, otwieramy naszą trzecią placówkę w sercu łotewskiej stolicy, a tym samym potrajamy naszą obecność na lokalnym rynku. Chcemy zaspokajać rosnące zapotrzebowanie lokalnych firm na możliwość pracy w dogodnym dla nich miejscu, czasie i stylu, w ramach społeczności biznesowej Regus.

Wobec intensywnego wzrostu rynku łotewskiego, cieszę się, że tutejsze nowoczesne i dynamiczne firmy mogą dołączyć do grona 2,3 mln naszych klientów i korzystać z dostępu do naszej globalnej sieci oraz możliwości pracy elastycznej”.


Regus


  • RSS
Dodaj artykuł do: Facebook Wykop.pl twitter.com

Komentarze

  

Dodaj komentarz (10-500 znaków)

biznes