Jesteś w: Strona główna » Biznes » Start-up

EKG. Startupy szukają inwestorów

11.05.2017 10:26  Start-up
EKG. Startupy szukają inwestorów Sto małych technologicznych firm poszukuje inwestorów i kontrahentów. W Katowicach rozpoczęły się European Startup Days. To wydarzenie towarzyszy Europejskiemu Kongresowi Gospodarczemu.

Firma Aleksandry Zając-Kusiakiewicz pozyskuje beta glukan białka i błonnika z owsa, który może wzbogacić codzienne pożywienie. Choć z takiego dodatku do pożywienia może korzystać każdy, to zdaniem rozmówczyni Informacyjnej Agencji Radiowej taki posiłek jest wskazany przede wszystkim dlacukrzyków. Dzięki beta glukanowi skok poziomu cukru w organizmie po posiłku jest mniejszy niż w przypadku zwykłego posiłku.

Startup Radosława Nowosielskiego przygotował urządzenie, na którym przyszli chirurdzy mogą uczyć się laparoskopii. Składa się ono z monitora i kopuły z narzędziami laparoskopowymi. Raportuje ono, jakie błędy popełnia student. Radosław Nowosielski powiedział IAR, że urządzenie jego firmy jest kilkukrotnie tańsze, niż podobne, zagraniczne produkty.

Firmy mają możliwość spotkania się z potencjalnymi inwestorami. Ta możliwość to nie tylko sposób pozyskania pieniędzy na rozwój, ale zdaniem organizatorów okazja do wykorzystania wiedzy i doświadczenia większych i starszych firm.

Organizatorzy szacują, że w tym roku w imprezie weźmie udział około 2,5 tysiąca osób. Zpotkanie startupów odbywa się po raz drugi i jest częścią Europejskiego Kongresu Gospodarczego w Katowicach. Polskie Radio jest patronem radiowym tego kongresu.

IAR

  • RSS
Dodaj artykuł do: Facebook Wykop.pl twitter.com

Komentarze

   → Zobacz wszystkie

Najnowsze

Dodaj komentarz (10-500 znaków)

biznes