Jesteś w: Strona główna » Biznes » Start-up

Mastercard wspólnie z The Heart stworzy 'fabrykę startupów' The Heart Ventures

29.11.2018 12:00  Start-up
Mastercard wspólnie z The Heart stworzy 'fabrykę startupów' The Heart Ventures Mastercard i The Heart ogłosiły powstanie jednostki The Heart Ventures, podał Mastercard. Wspólnie z największymi korporacjami będzie ona budować nowe spółki technologiczne, rozwijające m.in. usługi dodane dla banków.

"Polska to ważny rynek dla Mastercard i coraz ważniejsze centrum innowacji w Europie. Cieszymy się, że to właśnie tutaj będziemy mogli rozwijać i wdrażać najnowsze technologie. Wspólnie z The Heart i zaproszonymi partnerami będziemy budować nowe spółki i otwierać dla nich światowe rynki" - powiedział dyrektor generalny Mastercard w Polsce Bartosz Ciołkowski, cytowany w komunikacie.

Już w przyszłym roku uruchomionych zostanie pierwszych pięć spółek, m.in. w obszarach insurtech, fintech i retailtech, podano także.

"Dziś innowacje rodzą się ze współpracy. Strategiczne partnerstwo z Mastercard daje The Heart Ventures dostęp do unikalnego know-how i możliwość tworzenia rozwiązań, które mają potencjał globalny. Działając razem, jesteśmy w stanie kompleksowo wesprzeć korporacje, które próbują transformować swój biznes i w zwinny sposób rozwijać nowe przedsięwzięcia" - dodał CEO The Heart Tomasz Rudolf.

Szefem The Heart Ventures został Maciej Marszałek, który wcześniej pełnił funkcję chief digital & data officer w Grupie Axa w Madrycie, nadzorując proces cyfrowej transformacji na 29 rynkach Ameryki Południowej, Afryki, Europy Wschodniej i Bliskiego Wschodu, wskazano również.

"Wdrażanie nowych modeli biznesowych w korporacji jest trudne, czasochłonne i często wiąże się z dużym oporem wewnętrznym organizacji. The Heart Ventures łączy zwinność startupu z unikalnymi zasobami korporacji. Taki mariaż pozwala na ominięcie barier organizacyjnych przy jednoczesnej możliwości szybkiego skalowania nowego biznesu" - stwierdził partner zarządzający The Heart Ventures Maciej Marszałek.

The Heart Ventures będzie ściśle współpracować z Mastercard Labs, wykorzystując najnowsze technologie rozwijane w placówkach badawczych Mastercard w 10 lokalizacjach na całym świecie, podano.

Inwestycja w The Heart Ventures jest kolejnym potwierdzeniem zaangażowania Mastercard w rozwój polskiego ekosystemu fintech. Zgodnie z zapowiedzią KNF The Heart wspólnie z Mastercard ma być operatorem piaskownicy regulacyjnej, wspierającej młode spółki w testowaniu technologii i wejściu na rynek, przypomniano.

The Heart to korporacyjne centrum innowacji. Wykorzystując technologie tworzone przez ekosystem startupów, współtworzy z dużymi firmami nowe biznesy i produkty. Skupia wokół siebie społeczność liderów cyfrowej transformacji w Europie.

MasterCard jest firmą technologiczną działającą w globalnym obszarze płatności. Spółka obsługuje najszybszą światową sieć przetwarzania płatności, łączącą konsumentów, instytucje finansowe, punkty handlowo-usługowe, rządy i przedsiębiorstwa w ponad 210 krajach i terytoriach.

ISBnews

 

  • RSS
Dodaj artykuł do: Facebook Wykop.pl twitter.com


Komentarze

  

Dodaj komentarz (10-500 znaków)

biznes