Jesteś w: Strona główna » Biznes » Start-up

Nalogow.com

27.05.2010 09:30  Start-up
Nalogow.com
Według szacunków międzynarodowej organizacji zdrowia WHO skutecznie rzucić palenie udaje się tylko 7 procentom palaczy. Najczęstszym powodem powrotu do nałogu okazuje się brak właściwej motywacji wśród osób rzucających. Aby wesprzeć osoby chcące rozstać się na zawsze z nałogiem, powstał portal Nalogow.com.

O utrzymanie motywacji rzucających dbają tutaj specjalne przygotowane moduły. Po rejestracji użytkownik w profilu otrzymuje informacje ile dni już nie pali, ile pieniędzy zaoszczędził dzięki rzuceniu, jak poprawia się stan jego płuc, a także ile szacunkowo będzie dłużej żył dzięki odstawieniu papierosów.

Kolejny moduł pokazuje użytkownikowi czas, jaki jest potrzebny do osiągnięcia kolejnych etapów poprawy zdrowia. Przykładowo wg. Szacunków medycznych układ krążenia regeneruje się po 90 dniach od odstawienia papierosów. Po 90 dniowej absencji w profilu użytkownika zapali się kolejna „lampka poprawy zdrowia”. W chwili obecnej obliczany jest czas do osiągnięcia kolejnych 5 stopni poprawy zdrowia.

Portal nie zapomina również o tych, którzy wciąż palą papierosy. Osoby takie mogą również uczestniczyć w społeczności, przy rejestracji podając deklarowaną datę, kiedy chciałyby rzucić. Można obejrzeć ich na liście przyszłych rzucających. Przyszli ex-palacze mają dostęp do wszystkich funkcjonalności portalu z wyjątkiem modułów motywujących. Osoby wciąż palące mogą również wypełnić testy, by ocenić swój stopień motywacji lub szanse pomyślnego rzucenia.

Do dyspozycji użytkowników postaje również forum, na którym mogą wzajemnie wspierać się, dyskutować i przedstawiać swoje sposoby walki z nałogiem. Portal zawiera również tematyczne artykuły podpowiadające jak skutecznie rzucić palenie i czego unikać podczas rzucania.

Portal został utworzony zgodnie z duchem Web 2.0. Użytkownicy mogą tworzyć i edytować własne profile, zmieniać statusy, wpisywać się na ścianach innych użytkowników, a także oceniać ich motywacje do rzucenia.

Nalogow.com

kg

  • RSS
Dodaj artykuł do: Facebook Wykop.pl twitter.com


Komentarze

  

Dodaj komentarz (10-500 znaków)

biznes