Jesteś w: Strona główna » Biznes » Start-up

PZU uruchomi z MIT EF Poland kolejną edycję programu akceleracji startupów

11.12.2018 13:06  Start-up
PZU uruchomi z MIT EF Poland kolejną edycję programu akceleracji startupów Powszechny Zakład Ubezpieczeń (PZU), występujący razem z Fundacją Przedsiębiorczości Technologicznej (FPT), zdobyło pierwsze miejsce i maksymalną liczbę punktów wśród programów akceleracji startupów z całej Polski, ubiegających się o grant w ramach programu Polską Agencję Rozwoju Przedsiębiorczości (PARP), podała spółka. W akceleratorze, w ramach czterech rund, łącznie udział weźmie około 80 startupów.

"Celem stworzonego przez Polską Agencję Rozwoju Przedsiębiorczości programu jest połączenie potencjału początkujących, kreatywnych przedsiębiorców z infrastrukturą, doświadczeniem oraz zasobami dużych korporacji" - czytamy w komunikacie.

Już na początku roku, we współpracy z dojrzałymi przedsiębiorstwami, ruszy rekrutacja do dziesięciu programów akceleracyjnych, podano.

"W ramach programu MIT Enterprise Forum Poland - w którym udział weźmie PZU - odbędą się cztery rundy prac. Ich efektem ma być stworzenie i wdrożenie innowacyjnych produktów i usług, które będą odpowiedzią na rozpoznane w toku pracy potrzeby dużych przedsiębiorstw - w tym PZU. W ramach programu startupy będą mogły uzyskać dofinansowanie w wysokości do maksymalnie 250 tys. zł. Łączny budżet programu wynosi ponad 15 mln zł" - czytamy dalej.

Udział PZU w przedsięwzięciu będzie kontynuacją dotychczasowego zaangażowania jako partnera MIT Enterprise Forum Poland. Polski sektor ubezpieczeń potrzebuje innowacji i kładzie na nie coraz większy nacisk. PZU od dawna stawia na efektywną współpracę ze startupami, oferując wiedzę, infrastrukturę, doświadczenie i wsparcie w przekształcaniu projektów w rozwiązania biznesowe, wskazano również.

"Trzy kluczowe obszary poszukiwania innowacji w Grupie PZU to lepsze wykorzystanie dużych zbiorów danych dzięki zaawansowanej analityce i technologii big data, cyfryzacja oraz nowe interakcje z klientami" - podsumowano.

Grupa kapitałowa Powszechnego Zakładu Ubezpieczeń SA (Grupa PZU) jest jedną z największych instytucji finansowych w Polsce, a także Europie Środkowo-Wschodniej. Oprócz działalności ubezpieczeniowej Grupa PZU prowadzi także działalność w zakresie zarządzania otwartym funduszem emerytalnym, funduszami inwestycyjnymi i programami oszczędnościowymi.

ISBnews

 

Notowania PZU
  • RSS
Dodaj artykuł do: Facebook Wykop.pl twitter.com


Komentarze

  

Dodaj komentarz (10-500 znaków)

biznes