Jesteś w: Strona główna » Biznes » Start-up

Pomysł na biznes: zakup ośrodka wypoczynkowego

16.10.2013 19:59  Start-up
Pomysł na biznes: zakup ośrodka wypoczynkowego
W Polsce znajduje się wiele miejscowości, których malownicze położenie przyciąga turystów. Stąd też duże zapotrzebowanie na korzystanie z bazy noclegowej, ale też duża konkurencja na rynku. Czy w tej sytuacji zakup ośrodka rehabilitacyjno-wypoczynkowego to dobry pomysł… na biznes?

Wiele ośrodków wypoczynkowych w Polsce traci na swojej wartości właśnie przez brak inwestycji w zakupioną nieruchomość. Doprowadza to do znacznego spadku przebywających w nim gości i braku płynności finansowej, a stąd prosta droga do upadłości. Wiele Ośrodków Wypoczynkowych jest wystawianych na sprzedaż, właśnie w skutek niewłaściwego zarządzania.

- Jest to odpowiedni moment na inwestycje o takim charakterze. W przeciągu kilku ostatnich lat wartość nieruchomości znacznie spadła i taka sytuacja będzie się utrzymywać na rynku do drugiej połowy 2014 – mówi Monika Kozak – Tobolewska z firmy Tobolewscy Doradcy Inwestycyjni.

Oprócz pozyskania finansowania na zakup i modernizację wybranego ośrodka należy powziąć inne kroki, które sprawią, że pomysł na biznes zakończy się sukcesem. Należy nawiązać kontakty z przedstawicielami Stowarzyszeń i Fundacji, dzięki którym  zapewni się stałe obłożenie ośrodka przez osoby kierowane ze Stowarzyszeń lub Fundacji. Podpisane umowy z NFZ na udzielanie świadczeń opieki zdrowotnej w rodzaju ‘rehabilitacja lecznicza’ również dostarczą klientów.

Oprócz ciekawego pomysłu na taki obiekt, przedsiębiorca musi stale realizować cele podjęte na początku działalności, rozwijać i inwestować w nieruchomość. Tylko takie stałe i konsekwentne działania doprowadzą do sukcesu – mówi Moniak Kozak Tobolewska

Cele taktyczne:

- osiągnięcie rentowności aktywów na poziomie minimum 10% rocznie (do realizacji w ciągu 5 lat od otrzymania kredytu)

- pozyskanie dużej liczby zadowolonej klienteli gotowej polecać nasz pensjonat innym (do realizacji w horyzoncie maksymalnie 10 lat od otrzymania kredytu)
 
Cele strategiczne (do realizacji w horyzoncie maksymalnie 20 lat od otrzymania kredytu):

- osiągnięcie rentowności aktywów na poziomie minimum 20% rocznie

- przekształcenie firmy w spółkę kapitałową (spółkę z ograniczoną odpowiedzialnością lub spółkę akcyjną) celem łatwiejszego podziału jej między spadkobierców, pozyskania dużego inwestora, bądź łatwiejszej sprzedaży przez spadkobierców

Szanse na przedsięwzięcie:

- promowanie Ośrodka  m.in. w internecie, poprzez organizacje turystyczne, gazety lokalne oraz na tablicach przydrożnych

- wzrost popularności oraz "cywilizowanie" Polski  w oczach turystów z Europy
ciągłe podwyższanie standardu oraz nastawienie na klienta co najmniej średniozamożnego

- uruchomienie na terenie obiektu usług dodatkowych (np. sauny, fitness-clubu)

- rozbudowa obiektu współgrająca z jego stylem architektonicznym

- zlecenie promocji obiektu w prasie lokalnej oraz dotarcie z informacją o nim do przewodników turystycznych, organizacji, katalogów stron itp.

- równolegle z rozpoczęciem promocji - rozpoczęcie obsługi gości

- utrzymanie się na rynku

Tobolewscy Doradcy Inwestycyjni

kk

Jeśli zainteresował Cię ten artykuł, już teraz możesz zapisać się do naszego newslettera:

 • RSS
Dodaj artykuł do: Facebook Wykop.pl twitter.com

Komentarze

   → Zobacz wszystkie

Najnowsze

 • Moim zdaniem jest to naprawdę świetny pomysł na inwestycję oraz na biznes. Powinienieś znaleźć dobre biuro nieruchomości, np. ciechocinek.nieruchomosci.pl i poprosić o pomoc w znalezieniu odpowiedniego miejsca. Akurat Ciechocinek słynie z uzdrowisk, więc ludzie na pewno będą tam przyjeżdżać.

  ~Kuba   (26 listopada 2017 o 23:37)   Zgłoś spam
  Oceń komentarz:
  50%
 • Mó pomysł na biznes jest zupełnie inny. Już w geitn banku złożyłam wniosek o przyznanie kredytu i teraz tylko zostało mi załatwienie wszelkich formaliści, których trochę jest

  ~pola   (17 października 2013 o 15:13)   Zgłoś spam
  Oceń komentarz:
  50%

Dodaj komentarz (10-500 znaków)

biznes