Jesteś w: Strona główna » Biznes » Start-up

PrzeprowadzamySie.pl - start-up w branży przeprowadzek

22.05.2012 14:52  Start-up
PrzeprowadzamySie.pl - start-up w branży przeprowadzek Start-up PrzeprowadzamySie.pl to serwis internetowy ułatwiający znalezienie firmy przeprowadzkowej. Założeniem portalu jest zgromadzenie jak najbardziej rozbudowanej bazy firm zajmujących się przeprowadzkami i transportem, a następnie organizacja swego rodzaju „przetargu” oferty dla klienta indywidualnego.

Użytkownik wypełnia darmowy i niezobowiązujący formularz, precyzując swoje wymagania odnośnie przeprowadzki. Następnie szczegóły oferty są przesyłane do tych firm z bazy, które spełniają określone warunki. Mają one 48 godzin na zgłoszenie ofert, a klient może je oglądać  jeszcze w trakcie składania. Każda oferta jest też przesyłana na podany adres e-mail. Po zakończeniu procesu, firmy, które złożyły ofertę otrzymują dane kontaktowe użytkownika, który wybiera tę, która najbardziej odpowiada jego wymaganiom.

PrzeprowadzamySie.pl zostało założone przez dwóch studentów informatyki Uniwersytetu Gdańskiego i jest ich pierwszą próbą biznesową. Za swoją misję przyjęli stworzenie największej bazy firm przeprowadzkowych w Polsce, by udostępnić użytkownikom możliwość znalezienia profesjonalnych i jednocześnie możliwie niedrogich wykonawców. W ciągu pierwszego tygodnia pozyskano 30 klientów strategicznych. Zaczęły się również pojawiać pierwsze zgłoszenia przeprowadzek.

Firma działa w Gdańskim Inkubatorze Przedsiębiorczości przy UG od 1 kwietnia 2012r. Powstała w oparciu o środki własne, bez dofinansowania. Największym problemem, z jakim musi zmierzyć się ten start-up jest brak odpowiedniej reklamy ze względu na ograniczone środki oraz krótką obecność na rynku. Jak jednak zastrzegają właściciele firmy, dla użytkowników, którzy chcą się przeprowadzić, serwis jest i zawsze będzie bezpłatny.  Firma ma zamiar utrzymywać się z abonamentów które będą opłacały firmy zarejestrowane w naszej bazie, choć w początkowej fazie działalności każda zarejestrowana firma otrzyma darmowy dostęp do wszystkich funkcji serwisu. Termin, do którego firmy będą mogły bezpłatnie korzystać z portalu, zostanie dostosowany do efektów naszej działalności. Jak jednak zapewniają właściciele, nie będzie on krótszy niż 30 czerwca 2012 r.

Katarzyna Kowalczyk
Inwestycje.pl

 • RSS
Dodaj artykuł do: Facebook Wykop.pl twitter.com

Komentarze

   → Zobacz wszystkie

Najnowsze

 • Bardzo fajny pomysł na taki portal. Sam zaledwie 2 tygodnie temu przeprowadziłem się i wiem ile z tym jest zachodu. Niestety znaleźć jakąś firmę aby nam w tym pomogła w mniejszym mieście to jakiś Horror.

  ~Grzegorz   (18 września 2012 o 20:50)   Zgłoś spam
  Oceń komentarz:
  50%
 • Idea jest właśnie taka, że na bieżąco dostajesz oferty na swoje zgłoszenie przeprowadzki wraz z danymi firmy, która ją złożyła, a firma widzi Twoje dane kontaktowe dopiero po 48h od dodania zgłoszenia, byś miał czas zapoznać się ze wszystkimi złożonymi ofertami i wybrał tą, która najbardziej Ci odpowiada. To Ty decydujesz jaką firmę wybierasz jeśli jakaś z ofert Cię zainteresuje.

  ~PrzeprowadzamySie   (22 maja 2012 o 23:40)   Zgłoś spam
  Oceń komentarz:
  50%

Dodaj komentarz (10-500 znaków)

biznes