Jesteś w: Strona główna » Biznes » Start-up

Tauron zaprasza startupy do programu Pilot Maker Elektro ScaleUp

28.11.2018 14:45  Start-up
Tauron zaprasza startupy do programu Pilot Maker Elektro ScaleUp Tauron zorganizuje dzień informacyjny dla startupów zainteresowanych udziałem w programie Pilot Maker Elektro ScaleUp 29 listopada w Warszawie, podała spółka. Główny obszar zainteresowania programu to elektromobilność.

"Elektryfikacja gospodarki, w szczególności rozwój elektromobilnosci jest jednym z trendów, które będą w przyszłości budować wartość spółek energetycznych. Naszym zdaniem, o sukcesie elektromobilnosci zdecyduje siła tworzącego się ekosystemu przemysłowego gromadzącego zarówno firmy oferujące usługi dla klientów, jak i firmy technologiczne.

Platformą dla budowy takiego systemu będzie - mam nadzieję - program PARP, Elektro ScaleUp. W jego ramach chcemy stworzyć wraz z partnerami rentowne modele biznesowe dla elektromobilności. Jest to nasz kolejny krok po testowaniu dostarczonych przez startupy w ramach Pilot Maker nowych typów ładowarek i systemu ich bilansowania" - powiedział wiceprezes Taurona Jarosław Broda, cytowany w komunikacie.

W centrum zainteresowania Pilot Maker Elektro ScaleUp są: carsharing elektrycznych samochodów, skuterów czy rowerów, rozwój i zarządzanie punktami ich ładowania, alternatywne systemy zasilania pojazdów, a nawet big data, dynamiczna wycena usług czy systemy rozliczeń.

"Przystępując do programu Elektro ScaleUp, startupy mogą liczyć na sfinansowanie kosztów prac nad rozwinięciem swojego pomysłu. Grant może sięgnąć nawet 550 tys. zł. Unikatową korzyścią, jakiej dostarcza Pilot Maker Elektro ScaleUp, jest też możliwość zweryfikowania rozwiązań przygotowanych przez startupy w dużej firmie i dostęp do jego baz klientów. W każdym etapie programu startupy mogą też liczyć na pomoc indywidualnych opiekunów oraz ekspertów technologicznych i wdrożeniowych" - czytamy dalej.

Efektem wcześniejszego zaangażowania Taurona w program Pilot Maker jest rozszerzenie współpracy i testowanie technologii w znacznie większej skali. Jeden ze start-upów pracuje nad systemem monitorowania odpływu mocy w sieci niskiego napięcia, co pozwoli to na szybszą identyfikację awarii i sprawniejsze jej usunięcie. Podobną i uzupełniającą rolę mają pełnić testowane obecnie drony monitorujące stan sieci w trudnych warunkach terenowych i systemów automatycznej analizy danych.

Tauron Polska Energia S.A. jest spółką holdingową w grupie kapitałowej, która zajmuje się wydobyciem węgla, wytwarzaniem, dystrybucją i sprzedażą energii elektrycznej oraz ciepła. Jest notowana na GPW od 2010 r. Grupa Tauron obejmuje swoim działaniem 18% powierzchni kraju i jest największym dystrybutorem energii w Polsce oraz jednym z największych podmiotów gospodarczych w kraju. Spółka jest notowana na GPW od 2010 r.

ISBnews

 

  • RSS
Dodaj artykuł do: Facebook Wykop.pl twitter.com


Komentarze

  

Dodaj komentarz (10-500 znaków)

biznes