Jesteś w: Strona główna » Biznes » Start-up

Uruchomiono polską wersję portalu e-justice

20.07.2010 17:54  Start-up
Uruchomiono polską wersję portalu e-justice
Uruchomiono polską wersję portalu e-justice, czyli e-sprawiedliwość. W prosty sposób można znaleźć tam informacje o wewnętrznym porządku prawnym każdego z krajów Unii Europejskiej.

Minister sprawiedliwości Krzysztof Kwiatkowski tłumaczy, że na przykład polskie firmy mogą sprawdzić tam jak dochodzić swoich praw, w przypadku, gdy zagraniczny partner nie zapłaci za usługę. -"To tam będzie mógł uzyskać informacje ten przysłowiowy polski hydraulik, któremu nie zapłacono za wykonanie za usługi wykonane we Francji, czy innym kraju. Będzie mógł poznać zasady na jakich może dochodzić swoich roszczeń" - mówi minister.

Dyrektor przedstawicielstwa Komisji Europejskiej w Polsce Marie Terese Duffy-Haeusler jest zdania, że portal ułatwi życie wielu obywatelom Unii. -" Kilka kliknięć wystarczy, by dowiedzieć się gdzie złożyć skargę, znaleźć prawnika, uzyskać dostęp do rejestru upadłości, czy gruntów w danym kraju członkowskim" - mówi dyrektor Duffy-Hausler. Na stronach portalu e-justice znajdują się informacje na temat 27 porządków prawnych państw Wspólnoty, w 22 oficjalnych językach. Odnośnik do portalu znajduje się na stronach ministerstwa sprawiedliwości www.ms.gov.pl.

IAR

  • RSS
Dodaj artykuł do: Facebook Wykop.pl twitter.com


Komentarze

  

Dodaj komentarz (10-500 znaków)

biznes