Jesteś w: Strona główna » Biznes » Start-up

artpower.pl

01.03.2009 12:03  Start-up
artpower.pl
artpower.pl to galeria internetowa oferująca polską sztukę współczesną. Serwis prezentuje dzieła profesjonalnych artystów młodego pokolenia, które z pewnością zaspokoją chęć posiadania obiektu pięknego i unikalnego, a przy odrobinie szczęścia mogą okazać się niezłą lokatą kapitału...

Pomysł stworzenia galerii internetowej narodził się z chęci połączenia doświadczeń zawodowych i pasji osobistych właścicieli firmy, ale głównym celem jest oswajanie użytkowników ze sztuką w przyjazny i nowoczesny sposób.

Galeria pragnie przyczynić się do wykreowania mody na kupno sztuki, która może z powodzeniem świadczyć o guście i klasie nabywcy. Sztuka może być kupowana z różnych względów: estetycznych, inwestycyjnych lub prestiżowych – artpower.pl to odpowiedź na te potrzeby.

artpower.pl to platforma internetowa przedstawiająca starannie wyselekcjonowaną ofertę profesjonalnych twórców o sporym dorobku. Odpowiedni dobór dzieł jest istotny dla zachowania wysokiego poziomu artystycznego i profilu galerii, oferującej klientom prace najwyższej jakości, które mogą stanowić oryginalny i wartościowy nabytek. Dzieła wystawione w galerii mają charakter dość nowoczesny, ale są to prace artystów, którzy tworzą tu i teraz, więc ich twórczość jest bliska i czytelna dla odbiorców. Witryna udostępnia szeroki wybór prac wykonanych w różnych technikach: malarstwo, grafika, rysunek, fotografia, jak i wiele dzieł w technikach własnych, opracowanych przez autorów.
 

Internetowy charakter galerii pozwala na działalność przy niższych kosztach w porównaniu do galerii stacjonarnej - dzięki temu dzieła tych samych artystów wystawione są w niższych, bardziej przystępnych cenach. Warto również wspomnieć o pełnej jawności cenowej, co nie zawsze ma miejsce w tradycyjnej galerii.

W ten sposób artpower.pl udowadnia, że na prawdziwą sztukę może pozwolić sobie każdy – znajdziemy tu prace, których ceny zaczynają się już od 100 zł (np. grafiki). To istotna wiadomość dla klientów, którzy dopiero zaczynają przygodę ze sztuką i w ten sposób za stosunkowo niewielkie kwoty mogą rozpocząć budowę swojej prywatnej kolekcji. Warto zaczynać właśnie od grafik, fotografii, czy rysunków, gdyż ich zakup wiąże się z niewielkim ryzykiem finansowym, a satysfakcja będzie ogromna. 

Oferta galerii skierowana jest przede wszystkim do klientów ceniących niepowtarzalność  i wyrafinowane produkty, ale którzy dopiero odkrywają przyjemność i satysfakcję związane z zakupem dzieł sztuki. Duży potencjał stanowią osoby zamierzające ciekawie udekorować mieszkanie lub biuro oraz poszukujące niebanalnego i ekskluzywnego prezentu.

Kluczowe kategorie, na jakie została podzielona zawartość witryny, stanowią techniki artystyczne. Bardzo atrakcyjnym rozwiązaniem jest umożliwienie użytkownikom przeglądanie dzieł według przedziałów cenowych, rozmiaru, tematyki, a nawet tonacji kolorystycznej – te rozwiązania to ukłon w stronę różnych kryteriów, jakimi mogą kierować się klienci przy wyborze dzieła sztuki.

Każda z prezentowanych prac opatrzona jest szczegółową informacją, tj. cena, data powstania, technika, rozmiar, typ zastosowanego podłoża, oprawa. Również pojawiają się opisy wydarzeń lub uczuć, które inspirowały powstanie danego dzieła, a także sugestie dotyczące ekspozycji prac. Ciekawym dodatkiem jest prezentacja skali pracy, która ma dać odbiorcy wizualne wyobrażenie o rozmiarach dzieła.

artpower.pl

as

  • RSS
Dodaj artykuł do: Facebook Wykop.pl twitter.com


Komentarze

  

Dodaj komentarz (10-500 znaków)

biznes