Jesteś w: Strona główna » Biznes » Start-up

Skano

23.02.2009 12:34  Start-up
Skano
Skano – Sposób na zachowanie wspomnień

Wśród nowych pomysłów na start-up, od czasu do czasu znaleźć można takie, które skierowane są do szerokiej grupy odbiorców. Jednym z takich przykładów jest serwis Skano, którego usługi mogą zainteresować każdego kto posiada w domu rodzinne, nierzadko unikalne, fotografie. Skano to internetowa platforma usługowa pozwalająca w prosty sposób zamienić tradycyjne fotografie na zdjęcia cyfrowe.


Jak to działa?
- Rejestrujemy się w serwisie (www.skano.pl), gdzie możemy wypełnić formularz zamówienia.
- Wysyłamy dowolną ilość zdjęć, negatywów i slajdów. Wszystkie materiały są bezpłatnie skanowane i korygowane w laboratorium Skano
- Otrzymujemy maila z informacją o udostępnieniu galerii internetowej z naszymi zdjęciami. W galerii możemy wybrać, które ze zdjęć chcemy kupić, a które usuwamy z listy zakupów.
- Wybrane przez nas zdjęcia zostają nagrane na płytę DVD i odesłane wraz z oryginalnymi materiałami przesłanymi do skanowania.
 


Mamy wybór

Twórcy Skano zauważyli, że jedną z najbardziej czasochłonnych operacji podczas wysyłania zdjęć do skanowania jest ich selekcja. W przypadku odbitek nie będzie to aż tak poważny problem, ale wybranie konkretnych klatek z setek negatywowych filmów okaże się już dużo bardziej kłopotliwe. Aby możliwie ułatwić i przyśpieszyć pakowanie zdjęć, Skano wprowadziło zasadę "wolnego wyboru", która pozwala wysłać dowolną ilość zdjęć, a wyboru dokonać już po ich zeskanowaniu. Ostatecznej selekcji dokonujemy więc w galerii internetowej - wygodnie przed ekranem monitora.

Warto jednak zwrócić uwagę na fakt, że nawet pobieżne uporządkowanie zdjęć do przesyłki zaprocentuje potem porządkiem w strukturze galerii. Jeśli zdjęcia z danego wydarzenia zostaną umieszczone w kopercie i opisane, to po zeskanowaniu pojawią się w galerii w osobnym folderze nazwanym zgodnie z tym co napisaliśmy na kopercie.

Parametry i technologie
Serwis oferuje skanowanie negatywów i slajdów w rozdzielczości 3000dpi (odbitki 600dpi) To parametry zadowalające nawet profesjonalnych fotografów i pozwalające na uzyskanie plików odpowiadających tym jakie generują aparaty cyfrowe z matrycą 20 megapikseli.

Oprócz wysokich rozdzielczości oferta Skano obejmuje również darmową korekcję barw, która pozwala znacznie odzyskać kolor w przypadku odbarwionych fotografii. Każda klatka filmu zostaje również poddana automatycznemu procesowi oczyszczania z kurzu i rys.

Wartościowa przesyłka
Proces zamienienia analogowych zdjęć na ich cyfrowe odpowiedniki zajmie nie więcej niż 2 tygodnie. Biorąc pod uwagę, że do Skano wysyła się całe domowe archiwa zdjęć, a nie pojedyncze klatki, to nie tyle czas oczekiwania jest tu istotny, co bezpieczeństwo naszych cennych zdjęć.

W Skano zadbano o bezpieczeństwo na kilku poziomach. Po pierwsze każdy klient może monitorować realizację zamówienia z poziomu swojego konta. Za sprawą systemu statusów można określić na jakim etapie jest nasza przesyłka. Po drugie w Skano ustalono szereg zasad, które mają za zadanie zwiększyć bezpieczeństwo każdego z zamówień.

Skanować samemu czy Skano?
Aby zeskanować zdjęcia we własnym zakresie nie wystarczy tylko zakup skanera i umiejętność obsługi oprogramowania. Potrzebujemy w tym wypadku też sporo czasu, co dokładnie obrazuje cytat zaczerpnięty z firmowego bloga Skano:
"Jeśli zabierasz się do samodzielnego skanowania większej ilości zdjęć to musisz się liczyć z czasochłonnością tego zadania. Średniej wielkości domowe archiwum zawiera około 800-1200 fotografii. Jedno zdjęcie zabierze Ci około 3-5 minut pracy. Jeśli codziennie poświęcisz na to jedną godzinę, to czeka Cię około 3 miesięcy skanowania."

Biorąc pod uwagę cennik usług oraz możliwość skorzystania z dodatkowych opcji takich jak retusz zniszczonych fotografii, Skano może być wyjątkową alternatywą dla tych wszystkich, którzy posiadają więcej starych zdjęć niż wolnego czasu.

 

as

 

  • RSS
Dodaj artykuł do: Facebook Wykop.pl twitter.com

Komentarze

  

Dodaj komentarz (10-500 znaków)

biznes