Chiny mniej restrykcyjne w kwestii produkcji stali

22.10.2018 08:18  Surowce
Chiny mniej restrykcyjne w kwestii produkcji stali
Ostatnie tygodnie na rynku stali odznaczały się delikatną przewagą sprzedających. Strona podażowa dominowała zresztą na rynkach wielu metali przemysłowych, a nieustanną presję na ceny wywołuje kwestia wojny handlowej pomiędzy USA a Chinami, której końca nie widać, mimo pewnych prób rozmów pomiędzy oboma krajami.
 
Chociaż konflikt dwóch potęg gospodarczych wybija się na pierwszy plan w analizie rynków metali przemysłowych, to innym czynnikiem, również istotnym dla kształtowania się ich cen, są plany większej dbałości o środowisko w Chinach. Wiążą się one głównie z ograniczaniem działalności zakładów przemysłowych, w tym kopalń i hut, w dużej mierze przyczyniających się do problemów ze smogiem w tym kraju. W tym roku ograniczenia w produkcji metali i stopów mogą być jednak mniej restrykcyjne niż rok temu.
 
Według najnowszych informacji, tak może być w przypadku stali. W kluczowym mieście produkującym ten stop w Chinach, Tangshan, zimowe redukcje produkcji stali prawdopodobnie wyniosą około 30-35%, co oznacza mniejsze cięcie niż rok temu, kiedy to wskaźnik ten sięgnął 42%. Na razie jednak trudno wyrokować, czy faktycznie sama produkcja okaże się w okresie zimowym mniejsza, ponieważ lokalne władze nie określiły, kiedy dokładnie mają zamiar wprowadzić ograniczenia w życie. Nawet jeśli produkcja spadnie, to nie musi przełożyć się na wyższe ceny stali, ponieważ popyt na stal w tym roku również jest mniejszy, zwłaszcza ze strony sektora samochodowego.
 
Paweł Grubiak, Prezes Zarządu, Doradca Inwestycyjny w Superfund TFI

  • RSS
Dodaj artykuł do: Facebook Wykop.pl twitter.com


Komentarze

   → Zobacz wszystkie

Najnowsze

  • Przez XTB działam na surowcach, ale pochodne oparte na stali mnie jak dotąd nie interesowały. Teraz działam przede wszystkim na złocie i srebrze. Dosyć dobrze znam te rynki i całkiem nieźle wychodzę na inwestowaniu w nie. Czy to jest trudne? Podobnie jak każda inna branża. Na sensowne zyski jest szansa dopiero wtedy, kiedy ma się wiedzę, doświadczenie i się cały czas te rynki obserwuje.

    ~pomalo   (22 października 2018 o 10:45)   Zgłoś spam
    Oceń komentarz:
    50%

Dodaj komentarz (10-500 znaków)

inwestowanie