Grupa Azoty
PARTNER
SERWISU


PLN bez większych zmian, ciekawy kalendarz makro

09.04.2018 08:10  Surowce
PLN bez większych zmian, ciekawy kalendarz makro Niepewność związana z napięciami handlowymi Chiny-USA

Początek nowego tygodnia handlu na globalnych rynkach nie przynosi znaczącej zmiany w kwotowaniach kontraktów na kluczowe surowce. W dalszym ciągu jednak groźba eskalacji wojny handlowej na linii Chiny-USA powoduje ostrożność ze strony inwestorów. Widoczne jest to m.in. na agregacyjnym indeksie CRB, który po lekkim odbiciu pozostaje jednak poniżej 195 pkt. 


 
Pierwsze godziny obrotu 9.04 przynoszą lekkie podbicie notowań kontraktów na WTI, które kosmetycznie korygują mocne spadki z piątku. Ceny ropy spadały w piątek, gdyż prezydent USA Donald Trump zagroził nałożeniem kolejnych taryf celnych na Chiny, co na nowo rozbudziło obawy przed wojną handlową między obydwoma krajami.

Trump poinformował w czwartek, że zalecił urzędnikom rozważenie nałożenia kolejnych taryf celnych na chińskie towary o wartości nawet 100 miliardów dolarów. Amerykańska Agencja Informacji Energetycznej (EIA) poinformowała, że zapasy ropy w SUA zmalały w ubiegłym tygodniu o 4,6 miliona baryłek, podczas gdy analitycy spodziewali się ich niewielkiego wzrostu.
 
Więcej informacji w załączniku
 
Konrad Ryczko
Analityk
Makler Papierów Wartościowych

  • RSS
Dodaj artykuł do: Facebook Wykop.pl twitter.com

Komentarze

  

Dodaj komentarz (10-500 znaków)

inwestowanie