Prezydent D. Trump oskarżył OPEC o podniesienie cen ropy

13.06.2018 15:28  Surowce
Prezydent D. Trump oskarżył OPEC o podniesienie cen ropy Prezydent Stanów Zjednoczonych Donald Trump oskarżył Organizację Krajów Eksportujących Ropę Naftową (OPEC) o sztuczne zawyżanie cen ropy. "Ceny ropy są zbyt wysokie. OPEC znów na to wpłynął" - napisał Donald Trump na Twitterze.

Ceny ropy osiągnęły najwyższy poziom pod koniec maja, osiągając pułap 80 dolarów za baryłkę według wyliczeń jednej z firm monitorujących rynek Brent i 72,24 dolarów według innej.

W kwietniu saudyjski minister energetyki Khaled al-Faleh powiedział, że rynek globalny jest w stanie przyjąć wyższe ceny ropy. W odpowiedzi na te słowa Donald Trump napisał, na Twitterze, że ceny ropy są sztucznie zawyżone, nie są dobre i nie będą akceptowane.

Pod koniec 2016 roku OPEC i część producentów ropy naftowej porozumiały się w sprawie ograniczenia jej produkcji. Zrobiono to, aby podnieść ceny po okresie radykalnych spadków. Światowe wydobycie ograniczono o około 1,8 miliona baryłek dziennie. Porozumienie ma przestać obowiązywać pod koniec tego roku.

IAR

  • RSS
Dodaj artykuł do: Facebook Wykop.pl twitter.com


Komentarze

  

Dodaj komentarz (10-500 znaków)

inwestowanie