Jesteś w: Strona główna » Inwestowanie » Surowce


Ropa: Korekta mimo korzystnych danych o zapasach

18.05.2017 12:56  Surowce
Ropa: Korekta mimo korzystnych danych o zapasach Amerykański Departament Energii podał wczoraj po południu, że zapasy surowca w tygodniu kończącym się 12 maja spadły o 1,8 mln baryłek do 520,8 mln brk. Niemniej było to mniej, niż szacował rynek, co na początku doprowadziło do zwyżek cen surowca, które zapoczątkowały informacje nt. bliskiego porozumienia Rosji i OPEC odnośnie utrzymania cięć wydobycia do marca 2018 r. To, czy tak rzeczywiście będzie pokażą informacje z posiedzenia kartelu OPEC, jakie zaplanowano 25 maja w Wiedniu.

Dzisiaj ropa jednak tanieje, co można tłumaczyć pogorszeniem się globalnych nastrojów wokół bardziej ryzykownych aktywów – w efekcie na tym rynku też obserwujemy redukcję nadmiernych ekspozycji. Analiza techniczna FOIL (kontrakt CFD na ropę WTI na platformie BOSSA FX) pokazuje, że rynek ma trudności ze złamaniem oporu 49,30-49,60, który jednocześnie stał się górnym ograniczeniem dla widocznej w ostatnich dniach konsolidacji.

Dolny poziom to okolice 48,00, co sugerowałoby, że przestrzeni do zniżek nie jest zbyt wiele. Niemniej, jeżeli globalna awersja do ryzyka będzie nadal rosnąć, to nawet lepsze informacjefundamentalne z tego rynku nie ochronią go przed przeceną.

Marek Rogalski
Główny analityk walutowy
Dom Maklerski Banku Ochrony Środowiska S.A.
 

  • RSS
Dodaj artykuł do: Facebook Wykop.pl nk.pl blip.pl twitter.com

Komentarze

  

Dodaj komentarz (10-500 znaków)

inwestowanie