Jesteś w: Strona główna » Inwestowanie » Surowce


Roszady w Białym Domu sprzyjają metalom szlachetnym

21.08.2017 13:35  Surowce
Roszady w Białym Domu sprzyjają metalom szlachetnym
Polityka personalna Donalda Trumpa sprawiła, że cena złota przebiła w minionym tygodniu 1300 dolarów za uncję. Jednak tylko na moment. - Czy kupujący podejmą kolejną próbę przełamania psychologicznego oporu? Atmosfera wokół sztabu doradców prezydenta USA robi się coraz cięższa i taki scenariusz wydaje się zupełnie możliwy – komentuje ekspert Grupy Goldenmark.
 
Steve Bannon w miniony piątek stracił posadę doradcy strategicznego Donalda Trumpa. Jak spekulują media, to on zasugerował prezydentowi USA, żeby nie potępiał nacjonalistów po tragedii w Charlottesville.
 
- Przetasowanie w Białym Domu wywołało falę przeceny na Wall Street. Amerykańskie indeksy straciły w skali tygodnia około pół procent. Za giełdą poszły też notowania dolara oraz rentowności obligacji. Po drugiej stronie rynku znalazły się metale szlachetne. Złoto w skali tygodnia wyszło na remis, jednak w ostatnich dniach uncja zyskała około 20 dolarów. W podobnym tempie rosły ceny srebra. Metal na koniec tygodnia znalazł się powyżej 17 dolarów za uncję – komentuje Robert Śniegocki, ekspert Grupy Goldenmark.
 
Bannon to już czwarty doradca Trumpa, który pożegnał się ze swoim stanowiskiem, a z pięcioosobowego zespołu został już tylko wiceprezydent Mike Pence. Reakcja przywódcy USA na tragedię w Charlottesville odbiła się szerokim echem także w świecie biznesu. Dość powiedzieć, że z uczestnictwa w radzie przy Donaldzie Trumpie zrezygnowało ośmiu prezesów dużych firm, a twarzą protestu był prezes Mercka i jedyny czarnoskóry członek rady Kenneth Frazier. 
 
- Czy złoto tym razem przebije pułap 1300 dolarów za uncję? Odpowiedź w przyszłym tygodniu może dać Wall Street i notowania amerykańskiego dolara. Jeśli dalej będą na spadkowej, ten scenariusz wydaje się zupełnie realistyczny. Zwłaszcza, że kolejne dni przyniosą flautę informacyjną i trudno będzie o bodziec, który odwróciłby układ sił na rynkach – dodaje Robert Śniegocki.
 
Robert Śniegockie, eksperta Grupy Goldenmark SA

  • RSS
Dodaj artykuł do: Facebook Wykop.pl twitter.com

Komentarze

  

Dodaj komentarz (10-500 znaków)

inwestowanie