Jesteś w: Strona główna » Inwestowanie » Surowce


Spokojne wzrosty cen złota przed decyzją Fed

20.09.2017 11:01  Surowce
Spokojne wzrosty cen złota przed decyzją Fed ZŁOTO
 
Spokojne wzrosty cen złota przed decyzją Fed.
 
Ostatnie kilka sesji na rynku złota było okresem dynamicznej przeceny. Ruch ten w sporej części można było oceniać jako techniczne odreagowanie wcześniejszych długotrwałych, systematycznych wzrostów. O ile bieżący tydzień rozpoczął się na rynku złota kolejnym tąpnięciem cen w dół, to już wczoraj zniżki wyhamowały, a dzisiaj rano wzrost notowań jest kontynuowany. Na razie jest on jednak niewielki, co sugeruje słabość strony popytowej. Cena złota porusza się obecnie w okolicach 1315-1316 USD za uncję.
 
Techniczne uwarunkowania na wykresie złota jednak dzisiaj najprawdopodobniej zejdą na dalszy plan, ponieważ kluczowym wydarzeniem środowej sesji (i ogólnie jednym z ważniejszych w kontekście średnioterminowym) będzie decyzja Rezerwy Federalnej w sprawie stóp procentowych w USA, zaplanowana na dzisiaj na godzinę 20:00 polskiego czasu. Inwestorzy oczekują utrzymania stóp procentowych na dotychczasowym poziomie oraz spodziewają się przedstawienia przez Fed konkretnych terminów związanych z dalszym zacieśnianiem polityki monetarnej w USA, zarówno w zakresie podwyżek stóp, jak i redukcji bilansu Fed.
 
Jeśli retoryka Fed będzie gołębia, to wpłynie ona negatywnie na wartość amerykańskiego dolara i, tym samym, może przełożyć się na wzrost notowań złota. Niemniej, ostatni odczyt inflacji w USA zaskoczył na plus, więc niewykluczony jest także odwrotny scenariusz, tj. niespodzianki w postaci jastrzębich wypowiedzi Fed, co z kolei zapewne pogłębiłoby spadki notowań złota.
 
Notowania złota – dane dzienne
 
 
SREBRO
 
Delikatne odbicie cen srebra w górę po gwałtownej zniżce.
 
Notowania srebra zaliczyły w ostatnim czasie kilka dynamicznie spadkowych sesji,. Cena tego kruszcu wykazuje  dużą korelację z notowaniami złota, przy czym cechuje się większą zmiennością niż żółty kruszec. To sprawia, że zarówno wzrosty, jak i spadki na wykresie srebra potrafią być gwałtowne.
 
Wczoraj notowania srebra odbiły w górę, a dzisiejszy poranek przynosi konsolidację w oczekiwaniu na decyzję Fed. Reakcja inwestorów na rynku srebra najprawdopodobniej będzie analogiczna do tej na złocie. Z technicznego punktu widzenia, ważnym wsparciem na wykresie tego kruszcu jest poziom 17 USD za uncję, natomiast najbliższe poziomy oporu to okolice 17,30 USD i 17,50 USD za uncję.
 
Notowania srebra – dane dzienne
 
Dorota Sierakowska
Analityk surowcowy
Dom Maklerski Banku Ochrony Środowiska Spółka Akcyjna

  • RSS
Dodaj artykuł do: Facebook Wykop.pl twitter.com

Komentarze

   → Zobacz wszystkie

Najnowsze

Dodaj komentarz (10-500 znaków)

inwestowanie