Grupa Azoty
PARTNER
SERWISU


Unia Europejski wyłączona z ceł do USA

22.03.2018 18:20  Surowce
Unia Europejski wyłączona z ceł do USA Amerykańskie cła ochronne na stal i aluminium, które zaczynają obowiązywać od jutra nie będą na razie dotyczyć Unii Europejskiej. Poinformował o tym Przedstawiciel Handlowy Stanów Zjednoczonych Robert Lighthizer podczas przesłuchań w amerykańskim Senacie.

Podczas posiedzenia senackiej komisji do spraw finansów Robert Lighthizer został zapytany, które kraje zostaną wyłączone z ceł ochronnych na stal i aluminium. Przedstawiciel handlowy USA odpowiedział, że prezydent Trump zdecydował wstrzymać ich zastosowanie wobec podmiotów, które są zaangażowane w negocjacje handlowe z Waszyngtonem. Lighthizer wymienił Unię Europejską, Australię, Argentynę, Brazylię i Koreę Południową, a także Kanadę i Meksyk, które już wcześniej zostały wyłączone z ceł.

Wprowadzenie ceł ochronnych w wysokości 25 procent na stal i 10 procent na aluminium Donald Trump ogłosił dwa tygodnie temu. Prezydent USA tłumaczył, że mają one ochronić amerykańskich producentów przed nieuczciwą konkurencją z zagranicy. Dziś podczas wystąpienia w Białym Domu Donald Trump dał do zrozumienia, że zwolnienie z ceł ochronnych Unii Europejskiej ma charakter warunkowy a jego utrzymanie zależy od przebiegu dalszych negocjacji handlowych pomiędzy Waszyngtonem i Brukselą.

Według danych amerykańskiego rządu wartość polskiego eksportu stali do Stanów Zjednoczonych wynosi około 10 milionów dolarów rocznie.

IAR

  • RSS
Dodaj artykuł do: Facebook Wykop.pl twitter.com

Komentarze

  

Dodaj komentarz (10-500 znaków)

inwestowanie