Whisky jako inwestycja w ofercie Wealth Solutions

02.12.2009 17:05  Surowce
Wealth Solutions, jako pierwsza instytucja finansowa w Polsce, przedstawia propozycję inwestowania w whisky. Usługa oferowana jest w ramach współpracy z World Whisky Index – jedyną na świecie internetową platformą obrotu whisky. Wealth Solutions jest wyłącznym partnerem World Whisky Index na polskim rynku.

Inwestycja w whisky - podobnie jak oferowana przez Wealth Solutions od lipca tego roku inwestycja w wino - polega na fizycznym zakupie butelek lub beczek tego trunku. Zakupiona przez inwestora whisky jest ubezpieczona do poziomu jej wartości rynkowej i przechowywana w profesjonalnym magazynie w Amsterdamie. Dzięki współpracy z World Whisky Index klienci Wealth Solutions mają zapewnioną możliwość sprzedaży zakupionej whisky.

- Naszym klientom będziemy proponować przede wszystkim inwestycję w szkocką whisky single malt. Whisky tego gatunku stanowi zaledwie 0,2 % światowej produkcji tych trunków, co sprawia, że jest szczególnie poszukiwana przez kolekcjonerów i koneserów. Inwestycja może polegać na zakupie pojedynczych butelek lub beczki whisky (bądź jej części) bezpośrednio w destylarni. W tym drugim przypadku po zakupie whisky zostanie rozlana do butelek i wystawiona na sprzedaż – mówi Krzysztof Maruszewski, Dyrektor Działu Inwestycji Alternatywnych w Wealth Solutions.

Michel Kappen, założyciel World Whisky Index szacuje, że wartość starannie wybranych gatunków whisky powinna wzrosnąć o 100 procent w ciągu najbliższych 4 lat. Najwyższy potencjał wzrostu wartości mają inwestycje w leżakującą w beczkach whisky wyprodukowaną kilkadziesiąt lat temu przez destylarnie, które obecnie nie prowadzą już produkcji.

Minimalna kwota inwestycji w whisky wynosi 25 tysięcy złotych. Rekomendowany czas inwestycji to 3-5 lat, jednak dzięki dostępowi do platformy World Whisky Index, inwestorzy mają możliwość zbycia części lub całości portfela w dowolnym momencie.

- Konsekwentnie budujemy ofertę unikalnych produktów inwestycyjnych. W tej chwili składają się na nią: propozycja Kapitał Ziemski, doradztwo w zakresie inwestowania w dzieła sztuki oraz alkohole inwestycyjne reprezentowane dotąd przez wino, a od dzisiaj również whisky. Na inwestycji w wino nasi klienci zyskali często po kilkadziesiąt procent w ciągu zaledwie kilku miesięcy. W efekcie wine banking jest bardzo popularny wśród inwestorów. Jestem przekonany, że whisky będzie cieszyła się podobnym powodzeniem jako dobre uzupełnienia portfela inwestycji alternatywnych – mówi Maciej Kossowski, Prezes Zarządu Wealth Solutions S.A.

Wealth Solutions S.A.

  • RSS
Dodaj artykuł do: Facebook Wykop.pl twitter.com


Komentarze

  

Dodaj komentarz (10-500 znaków)

inwestowanie