IV Kongres Energetyczny we Wrocławiu o przyszłości Polski

11.09.2018 14:54  Szkolenia i Konferencje
 IV Kongres Energetyczny we Wrocławiu o przyszłości Polski
Czy można już mówić, że polska energetyka rzeczywiście nabiera nowego oblicza? Czy elektromobilność to faktycznie szansa i przyszłość dla polskiej gospodarki? Czy Polska faktycznie staje się bezpieczna w zakresie dostaw gazu? Czy energetyka atomowa ma w Polsce sens?

To tylko kilka pytań, które nasuwają się obserwującym galopujące zmiany w polskiej, europejskiej i światowej branży energetycznej. Warto sobie na nie odpowiedzieć. Tym bardziej, że nawet najwięksi eksperci zaskakiwani są zmiennością światowej polityki i zwrotami akcji niczym z hollywoodzkich filmów sensacyjnych.

Na szczęście wielkimi krokami zbliża się jedno z najważniejszych dla branży energetycznej, wydobywczej i paliwowej wydarzeń: IV Kongres Energetyczny we Wrocławiu „Nowe oblicze polskiej energetyki”, który odbędzie się w dniach 19-20 września 2018 r. – miejsce od kilku lat gromadzące naukowców, ekspertów, decydentów z największych spółek w branży i najważniejszych przedstawicieli administracji rządowej.
 
- Zależy nam bardzo, aby tak dobrać tematykę oraz zaproszonych panelistów i prelegentów, aby uczestnicy IV Kongresu Energetycznego, mieli możliwość zderzając prezentowane poglądy, znaleźć odpowiedzi na kluczowe, nurtujące ich pytania – mówi współorganizator Kongresu, wiceprezes Dolnośląskiego Instytutu Studiów Energetycznych Remigiusz Nowakowski. - Kwestią fundamentalną, która będzie przedmiotem dyskusji jest to czy Polska energetyka zmienia się zgodnie z nurtem globalnych zmian zachodzących w tym sektorze, czy może płyniemy pod prąd i powinniśmy dokonać korekty tego kursu? A jeśli tak, to w jaki sposób i co trzeba zmienić? Odpowiedź na to pytanie ma wymiar strategiczny i taki też będzie charakter IV Kongresu DISE – dodaje Nowakowski.
 
Kongres Energetyczny jest cyklicznym przedsięwzięciem organizowanym przez DISE od 2015 roku, koncentrującym się na problematyce  bezpieczeństwa  energetycznego,  efektywności,  rozwoju rynków energii i gazu. Ze wstępnych zapowiedzi wynika, że w tym  roku, o zagadnieniach tych, będzie można porozmawiać w gronie najważniejszych osób w państwie oraz szefów kluczowych spółek z branży energetycznej.
 
 - Tematyka tegorocznej konferencji będzie koncentrować się wokół następujących zagadnień: nowe oblicze polskiej energetyki w doktrynie energetycznej państwa oraz strategiach przedsiębiorstw energetycznych; narodowy program budowy elektrowni atomowej - kluczowe założenia, perspektywa czasowa, możliwe modele finansowania; elektromobilność - budowa nowego przemysłu, szansa wykorzystania potencjału dla elektryfikacji transportu w Polsce; nowe modele biznesowe w energetyce - przegląd trendów globalnych oraz potencjał trendu elektryfikacji w Polsce; finansowanie innowacji w energetyce - jakie technologie będą dominować i w jaki sposób będą finansowane; potencjał rynków gazu w Polsce i krajach Trójmorza - pozycja Regionu na globalnym rynku LNG oraz wielkoskalowa energetyka OZE - farmy wiatrowe na morzu, fotowoltaika, magazyny energii – opowiada dr Piotr Paszko, współorganizator Kongresu, wiceprezes Dolnośląskiego Instytutu Studiów Energetycznych.
 
Swoje wystąpienie, jako pełnomocnik ds. organizacji COP 24 (Szczytu Klimatycznego ONZ w Polsce), zapowiedział Minister Michał Kurtyka. Ważnym   wydarzeniem   konferencji   będzie  także wystąpienie   gościa   zagranicznego   –   Marion   Labatut,   Director  Policy  Issues w EURELECTRIC, która po raz pierwszy w Polsce zaprezentuje raport „Decarbonization pathways”.
 
Wciąż jeszcze można rejestrować się na liście uczestników. Najłatwiej dokonać tego przez stronę organizatorów www.dise.org.pl

Portal www.inwestycje.pl jest patronem medialnym tego wydarzenia.Więcej informacji w załączniku

  • RSS
Dodaj artykuł do: Facebook Wykop.pl twitter.com


Komentarze

  

Dodaj komentarz (10-500 znaków)

biznes