Jesteś w: Strona główna » Biznes » Szkolenia i Konferencje

7-8 czerwca odbędzie się IX Kongres Relacji Inwestorskich Spółek Giełdowych SEG

26.05.2017 13:53  Szkolenia i Konferencje
7-8 czerwca 2017 w Ossie spotykają się IR’owcy spółek giełdowych, aby porozmawiać o sposobach na skuteczną komunikację. Będzie to już dziewiąte spotkanie działów relacji inwestorskich emitentów.
 
Kongres Relacji Inwestorskich jest zawsze okazją do wymiany poglądów i omówienia najważniejszych problemów związanych z codzienną pracą spółek giełdowych. Otoczenie regulacyjnie nieustannie się zmienia, zmieniają się również oczekiwania dotyczące komunikacji, a dział IR musi nadążyć za tymi zmianami, aby zaprezentować atrakcyjny i rzetelny przekaz- opowiada Mirosław Kachniewski, Prezes Zarządu, Stowarzyszenie Emitentów Giełdowych.
 
Część merytoryczną pierwszego dnia Kongresu rozpocznie blok na temat nowoczesnego zarządzania tworzeniem i dystrybucją informacji dla inwestorów, w której zostaną omówione zagadnienia związane z budowaniem nowoczesnej strony internatowej, .dotarciem z informacją do mediów i inwestorów, czy wykorzystaniem mediów społecznościowych do codziennej pracy IR’owca.
 
Kolejna blok tematyczny na temat raportowania niefinansowego dostarczy odpowiedzi na pytania: które spółki i co powinny raportować? Jakie są wyzwania raportowania pośredniego? Jak określić istotność kwestii niefinansowych i wybrać wskaźniki? Jaka jest rola biegłego rewidenta w raportowaniu niefinansowym?
 
Ostatni blok „Relacje inwestorskie jako sport ekstremalny” będzie dotyczył takich zagadnień jak: indywidualna odpowiedzialność za działania RI; jak z Warszawy prowadzić zagraniczne relacje inwestorskie; wyzwania przy raportowaniu okresowym.
 
Po części merytorycznej odbędzie się Charytatywny Bieg Rynku Kapitałowego. Uczestnicy będą zbierać środki na praktyczną edukację młodzieży ponadgimnazjalnej w zakresie przedsiębiorczości w ramach programu „Zarządzanie firmą”, który jest realizowany przez Fundację Młodzieżowej Przedsiębiorczości. 
 
Uwieńczeniem części merytorycznej I dnia Kongresu będzie Wieczorna Gala, podczas której odbędzie się ceremonia wręczenia statuetek laureatom X edycji Konkursu Złota Strona Emitenta.
 
Drugiego dnia, jak co roku, odbędą się dwie tury warsztatów tematycznych dotyczących zagadnień podnoszenia jakości relacji inwestorskich:
  • Komunikacja spółki z inwestorami instytucjonalnymi 
  • Twoja nowa strona korporacyjna: od czego zacząć
  • Raportowanie niefinansowe: ustalenie istotności zagadnień, przygotowanie spółki, korzyści dla zarządu i inwestorów
  • Myśl jak analityk 
  • Raportowanie w sytuacji kryzysowej
  • Identyfikacja i komunikacja finansowej informacji poufnej
  • Compliance w obliczu nowych regulacji
Zaplanowane zostały także dwie sesje "Rynek rok po MAR" z perspektywy nadzorców oraz z perspektywy emitentów.
 
Program Kongresu jest tak skonstruowany, aby poruszyć jak najwięcej istotnych z punktu widzenia działu IR kwestii. Jak zawsze zapraszamy też spółki do zadawania przed Kongresem pytań mailowo, na które postaramy się odpowiedzieć podczas debat i warsztatów– dodaje Mirosław Kachniewski, Prezes Zarządu, Stowarzyszenie Emitentów Giełdowych.
 
Gospodarzem Kongresu będzie Stowarzyszenie Emitentów Giełdowych. Partnerami wydarzenia są: Fundacja Standardów Raportowania oraz Krajowa Izba Biegłych Rewidentów jako Partnerzy Instytucjonalni; Message oraz Polska Agencja Prasowa – PAP Biznes jako Partnerzy Strategiczni; InfoStrefa oraz Monit24 jako Partnerzy; Unicomp WZA jako Partner Technologiczny oraz Pelion jako Partner Biegu. 
 
Szczegółowe informacje na temat IX Kongres Relacji Inwestorskich Spółek Giełdowych SEG dostępne są na stronie internetowej www.seg.org.pl.

SEG

  • RSS
Dodaj artykuł do: Facebook Wykop.pl twitter.com

Komentarze

  

Dodaj komentarz (10-500 znaków)

biznes