Jesteś w: Strona główna » Biznes » Szkolenia i Konferencje

Barcelona zarabia pół miliarda euro na Kongresie Technologii Mobilnych

28.02.2017 19:52  Szkolenia i Konferencje
Barcelona zarabia pół miliarda euro na Kongresie Technologii Mobilnych Trwający w Barcelonie największy na świecie Kongres Technologii Mobilnych jest najbardziej opłacalną imprezą dla miasta. W ciągu czterech dni kongresu hotelarze, taksówkarze, właściciele sklepów i restauracji zarobią w sumie około pół miliarda euro.

W Światowym Kongresie Technologii Mobilnych uczestniczy ponad sto tysięcy osób z całego świata. Z myślą o nich zwiększono liczbę połączeń lotniczych i kolejowych. W barcelońskich hotelach wolne są tylko najdroższe apartamenty. Dlatego ci, którzy do ostatniej chwili czekali z rezerwacją pokoi, płacą teraz 3 tysiące euro za noc. Marta Ruiz z hotelu w centrum miasta powiedziała Polskiemu Radiu, że od lat w czasie kongresu ma stałych gości.

"Z roku na rok, kiedy kończy się kongres, klienci i firmy przed wyjazdem rezerwują pokoje na następny rok. Wspólnie chcemy dołożyć starań, aby kongres pozostał w Barcelonie" - mówiła pracownica hotelu.

Zgodnie z decyzją organizatorów kongresu i władz miasta, impreza będzie się odbywała w Barcelonie do 2023 roku. Administracja stolicy Katalonii liczy jednak, że kongres pozostanie na dłużej.

IAR

  • RSS
Dodaj artykuł do: Facebook Wykop.pl nk.pl blip.pl twitter.com

Komentarze

   → Zobacz wszystkie

Najnowsze

Dodaj komentarz (10-500 znaków)

biznes