Bezpieczna inwestycja we franczyzę

13.10.2016 08:18  Szkolenia i Konferencje
Bezpieczna inwestycja we franczyzę
Według Raportu o rynku franczyzy autorstwa firmy PROFIT system, aktualnie w Polsce funkcjonuje ponad 1 tys. systemów franczyzowych. Większość z nich to bezpieczne pomysły na biznes. Przekonać się o tym będzie można na Targach Franczyzy 13-15 października w Warszawie.  
 
Obecnie w Polsce funkcjonuje ponad 70 tys. placówek franczyzowych, które zatrudniają nawet 460 tys. ludzi. Firmy prowadzone na licencji to najczęściej małe rodzinne firmy, zatrudniające po kilka osób. To jedna z głównych dróg rozwoju drobnej przedsiębiorczości. 
 
Aktualnie ponad 1 tys. firm prowadzi rozwój na zasadzie franczyzy. Przeważająca większość z nich (ok. 80 proc.) to polskie marki, które skupiają 86 proc. wszystkich placówek franczyzowych. Część z nich, o nowych partnerów powalczy na Targach Franczyzy w Warszawie w dniach 13-15 października. W 14 edycji wydarzenia weźmie udział 173 firm franczyzowych z Polski i z zagranicy. Swoje koncepty biznesowe będą prezentować ponad 8 tys. potencjalnym franczyzobiorcom. Szacuje się, że taka będzie frekwencja na tegorocznych Targach Franczyzy (w ubiegłym roku wyniosła 7 tys. osób). 
 
Targi Franczyzy to najważniejsze wydarzenie na rynku franczyzowym w Polsce i zagranicą. Impreza z roku na rok zyskuje coraz większą rangę. W tej chwili pod względem wielkości zajmuje pierwsze miejsce w Europie Środkowo-Wschodniej i drugie w Europie po targach w Paryżu. 
 
Atutem Targów Franczyzy są bezpośrednie spotkania z przyszłymi partnerami biznesowymi. Przez trzy dni osoby szukające pomysłu na własną firmę mają okazję przeprowadzić dziesiątki rozmów, na podstawie których zdecydują o wyborze najlepszego partnera do współpracy. – Targi są okazją do nawiązania pierwszych kontaktów biznesowych oraz porównania warunków i zasad współpracy licencyjnej. Wszystko po to, aby dokonać jednego z najważniejszych wyborów w życiu – wyboru biznesu dla siebie – mówi Arkadiusz Słodkowski, z PROFIT system, organizator Targów Franczyzy.  
 
Targi Franczyzy to także szansa na pogłębienie wiedzy biznesowej w trakcie wykładów na Forum Szkoleniowym. Praktycy biznesu i eksperci ds. franczyzy wyjaśnią jak wybrać biznes dla siebie, na co zwrócić uwagę w umowie franczyzowej – jakie nakłada prawa i obowiązki oraz ile można zarobić na franczyzie. Gościem specjalnym będzie Robert Moskwa, aktor i trener biznesu, który opowie o ważnych zmianach w życiu zawodowym, w tym o przejściu na swoje.  
 
Odwiedzający będą mieli do wyboru sieci franczyzowe z kilkunastu branż. Najwięcej firm będzie z branży gastronomicznej – swoje koncepty biznesowe zaprezentuje ponad 60 marek (m.in. Burger King, Telepizza, Setka Bar, Pijalnie Czekolady E.Wedel). O frekwencję zadbały również sieci z branży spożywczej (m.in. Carrefour, Intermarché, E.Leclerc), „dom i ogród” (m.in. Duka, Bricomarché), odzieżowej (m.in. Vistula, Wólczanka), usług dla biznesu (m.in. Tax Care) i klientów indywidualnych (m.in. Ziebart) oraz wiele innych.   
 
 www.franczyza.pl 
 

  • RSS
Dodaj artykuł do: Facebook Wykop.pl twitter.com


Komentarze

  

Dodaj komentarz (10-500 znaków)

biznes