Jesteś w: Strona główna » Biznes » Szkolenia i Konferencje

Debata "Czy polska architektura ma swój język?" podczas targów Interiors & Design Warsaw 2013

03.09.2013 20:03  Szkolenia i Konferencje
Debata "Czy polska architektura ma swój język?" podczas targów Interiors & Design Warsaw 2013 Czym polskie budynki różnią się od zabudowy w innych krajach? Czy polska architektura ma swój język? Na te i inne pytania dotyczące stanu współczesnej polskiej architektury odpowiedzą krytycy i młodzi polscy architekci podczas dyskusji, która odbędzie się 10 września w ramach pierwszej edycji targów Interiors & Design Warsaw 2013.

Unikalny, ładny krajobraz jest jednym z wyznaczników jakości życia w danym kraju i ważnym elementem jego tożsamości. Wyniki pracy architektów determinują tą wartość na dziesiątki, a czasami nawet setki lat, a więc ponoszą oni szczególną odpowiedzialność za kształt naszego otoczenia.

Proces transformacji ustrojowej gwałtownie zmienił polski krajobraz w ostatnim ćwierćwieczu. Ale czy efekt, który oglądamy, jest tym, jaki chcieliśmy osiągnąć? Czy ma sens poszukiwanie własnego odrębnego, polskiego języka architektury, a przez to kształtowanie unikalnego krajobrazu?

Będą o tym rozmawiać młodzi polscy architekci i dziennikarze podczas debaty zorganizowanej w trakcie Międzynarodowych Targów Wyposażenia i Wykończenia Wnętrz Interiors & Design Warsaw 2013, które odbędą się w dniach 10-12 września w Centrum EXPO XXI w Warszawie. Sama debata rozpocznie się 10 września o godz. 15, a wezmą w niej udział: Anna Cymer z „Krytyki Architektury” oraz architekci Kamil Miklaszewski z Grupy Projektowej +48 oraz Jan Sukiennik ze studia 137kilo.
Trzon Grupy Projektowej +48 stanowią absolwenci Wydziału Architektury Politechniki Warszawskiej: Agata Filipek (dyplom 2006), Karol Szparkowski (2006) i Kamil Miklaszewski. Najważniejsze projekty Grupy to m.in. koncepcja modernizacji pl. Trzech Krzyży w Warszawie (3. nagroda w konkursie), szkoła w Jacmel na Haiti (2. nagroda), pawilon wystawowy ESK we Wrocławiu (zwycięska koncepcja w finale konkursu Akcja-Kreacja), a także projekt terminala pasażerskiego dla lotniska Szczytno-Szymany (3. nagroda w konkursie).

Jan Sukiennik także jest absolwentem Wydziału Architektury Politechniki Warszawskiej. Wraz z Zofią Strumiłło-Sukiennik współtworzy warszawskie studio projektowe 137kilo. Z racji zainteresowań, większość budynków projektowanych przez studio 137kilo to obiekty kultury w małej i średniej skali, budowane najczęściej w stolicy, m.in. Służewiecki Dom Kultury, Dom Kultury Kadr, czy Klub Kultury na Saskiej Kępie. Biuro tworzy także wnętrza, jak np. znana siedziba firmy Bausch & Lomb w Warszawie.

Dyskusję „Czy polska architektura ma swój język?” poprowadzi Krzysztof Sołoducha ze Sztuki Architektury – grupy portali tematycznych skierowanych do architektów, architektów wnętrz i architektów krajobrazu, która jest organizatorem spotkania.

Z dyskusji będzie prowadzona transmisja internetowa, na którą można zapisać się na portalu www.sztuka-architektury.pl

Debata „Czy polska architektura ma swój język?” będzie jednym z paneli dyskusyjnych towarzyszących Międzynarodowym Targom Wyposażenia i Wykończenia Wnętrz Interiors & Design Warsaw 2013. W ciągu trzech dni targów uczestnicy będą mogli zapoznać się z aktualną ofertą produktową oraz uczestniczyć we wspomnianych panelach dyskusyjnych i warsztatach, m.in. dotyczących polskiego wzornictwa (ich szczegółowy program na stronie: targiwnetrzarskie.pl/program).

Równocześnie z Interiors & Design Warsaw 2013 w dniach od 10 do 12 września odbędą się targi Warsaw Build 2013 oraz Windows&Doors Warsaw w Warszawskim Centrum EXPO XXI. Organizatorem wszystkich tych imprez jest firma Lentewenc, spółka córka międzynarodowego giganta targowego ITE Group.

TU MOŻESZ ODEBRAĆ BEZPŁATNY BILET NA TARGI:

http://targiwnetrzarskie.pl/odwiedzajacy/rejestracja-on-line/

Szczegółowych informacji udziela:
Agnieszka Szpaderska:
tel.: +48 22 395 66 93
interiors@lentewenc.com

au  • RSS
Dodaj artykuł do: Facebook Wykop.pl twitter.com
biznes