I Forum Innowacji - zarządzanie innowacjami w spółce giełdowej

26.02.2019 10:34  Szkolenia i Konferencje
I Forum Innowacji  - zarządzanie innowacjami w spółce giełdowej
27 lutego br. odbędzie się I Forum Innowacji - pionierska konferencja poświęcona innowacyjności w polskich przedsiębiorstwach. Wydarzenie skierowane jest do działów badań i rozwoju oraz osób zajmujących się wdrażaniem innowacji wfirmach.

Tematem przewodnim tegorocznego Forum jest zarządzanie innowacjami w spółce giełdowej. Podczas spotkania, zaproszeni eksperci w trakcie2 bloków tematycznych podzielą się wiedzą na temat efektywnego pozyskiwania i wdrażania innowacji, zarządzania nimi oraz ich finansowania.
 
Podczas pierwszej części spotkania prelegenci przedstawią praktyczne aspekty związane z kreowaniem ekosystemu sprzyjającego innowacyjności oraz przykłady innowacji pracowniczych. Omówią takie zagadnienie i zjawiska, jak:
  • Innowacyjność przedsiębiorstwa a forma jego własności 
  • Innowacje wewnętrzne w firmie 
  • Proces zarządzania innowacją czyli „sustainable innovation” 
„Aby skutecznie zarządzać innowacjami w firmie potrzebna jest strategia innowacji, która będzie stanowiła roadmapę dla uruchamianych programów na innowacje. Ważne, aby ten dokument był dostępny dla wszystkich pracowników i aby cała firma rzeczywiście z niego korzystała. To fundament dla firm, które chcą rozwijać się poprzez innowacje” – mówi Magdalena Zawadzka Partner w CRIDO, Hype Innovation Partner.
 
Drugi blok „Open innovation oraz zarządzanie innowacjami” obfitować będzie w konkretne przykłady wdrażania innowacyjnych rozwiązaniach i metody ich finansowania, a dokładnie:
  • Dlaczego współpraca ze startupami się opłaca, czyli co startupy mogą dać korporacji?
  • Akcelerator innowacji - współpraca dużych firm ze startupami 
  • Hackaton - forma pozyskania innowacji 
  • Business Transformation – budowanie kultury innowacji
  • Nowe instrumenty wsparcia innowacyjności – Innovation BOX
„Odpowiednia strategia finansowania innowacji pozwoli przedsiębiorcom na zminimalizowanie ryzyka finansowego. Od stycznia tego roku, oprócz dotacji czy ulgi na działania B+R, firmy w Polsce mogą również skorzystać z mechanizmu Innovation Box, który zakłada preferencyjną stawkę podatku dla dochodu z praw własności intelektualnej. Wdrożenie IP Box w firmie może więc generować oszczędności, ważne jest jednak, aby wcześniej zadbać o ochronę swoich praw np. patentując swoje rozwiązania”– mówi Anna Zaleska, Starszy Menedżer w CRIDO.
 
Gospodarzami Forum jest Stowarzyszenie Emitentów Giełdowych oraz CRIDO, Partnerami jest Giełda Papierów Wartościowych w Warszawie oraz MSL Group, Partnerem Technologicznym Unicomp-WZA, a Patronem HYPE Innovation. 
Wydarzenie będzie transmitowane online (możliwy jest udział zdalny). Więcej informacji na www.seg.org.pl.

SEG

  • RSS
Dodaj artykuł do: Facebook Wykop.pl twitter.com


Komentarze

   → Zobacz wszystkie

Najnowsze

Dodaj komentarz (10-500 znaków)

biznes