Jubileuszowa gala pierwszy raz pod szyldem Fundacji Urtica Dzieciom

10.11.2017 12:34  Szkolenia i Konferencje
Już 16 listopada 2017 r. (czwartek) we Wrocławskim Centrum Kongresowym odbędzie się 20. Gala Urtica Dzieciom, połączona z aukcją prac plastycznych wykonanych przez dzieci zmagające się z chorobami nowotworowymi. Organizatorem jubileuszowego wydarzenia jest nowo powołana Fundacja Urtica Dzieciom.
 
Gala niezwykłości 
 
W wydarzeniu udział wezmą przedstawiciele świata kultury i biznesu, a wylicytowana przez nich kwota zostanie przekazana na wsparcie 18. dziecięcych oddziałów onkologicznych i hematologicznych w Polsce. Program przewiduje tzw. dużą aukcję prowadzoną przez konferansjera ze sceny, obejmującą 35 obrazów, a także małą aukcję z 90. malowanymi z pasją pracami, pokazującymi prawdziwe talenty i moc wyobraźni.
 
– Są wśród nich barwne krajobrazy, niezwykłe zwierzęta, postaci bajkowe czy portrety. Co roku zachwycają gości poziomem wykonania. Obrazy wyrażają to, czego doświadczają mali pacjenci podczas pobytu w szpitalu.

Jest to strach i tęsknota za beztroskim dzieciństwem, ale i radość  z każdego kolejnego dnia dającego nadzieję na powrót do zdrowia– opowiada Katarzyna Cabaj, Członek Zarządu Fundacji Urtica Dzieciom. Katalog wszystkich prac zobaczyć można na: http://www.urticadzieciom.pl/#n_331-katalog-prac--urtica-dzieciom-2017 Warto dodać, że najmłodszy autor ma 4 lata.
 
Nie zabraknie także części artystycznej wieczoru, który uświetni swoją obecnością wrocławska Orkiestra Kameralna Camerata pod batutą dyrygenta Jana Pogany’ego, z repertuarem muzyki filmowej, musicalowej oraz klasycznej. Wśród wykonawców będzie można usłyszeć takie sławy jak: Leo Gardę, kontratenora, solistę mediolańskiej La Scali czy grającą na rożku angielskim Monikę Pietruszewską.

Rolę gospodarza tradycyjnie już obejmie Paweł Krupski, producent, reżyser i aktor, któremu podczas licytacji towarzyszyć będzie także kilka znanych i lubianych przez publiczność osobowości. Patronat honorowy nad wydarzeniem objęli: Rzecznik Praw Dziecka – Marek Michalak,  Wojewoda Dolnośląski – Paweł Hreniak, Marszałek Województwa Dolnośląskiego – Cezary Przybylski oraz Prezydent Wrocławia – Rafał Dutkiewicz.
 
Szczypta historii
 
Pierwsza edycja projektu odbyła się dokładnie 20 lat temu w siedzibie firmy PGF Urtica, angażując przede wszystkim jej pracowników. Inicjatorem akcji był ówczesny zarząd firmy, będącej obecnie największym dystrybutorem leków na rynku szpitalnym. Jak mówi Prezes Zarządu PGF Urtica Sp. 
 
z o.o., Tomisław Bensari: miarą sukcesu jest odpowiedzialność, a najlepszym jej potwierdzeniem, tegoroczny jubileusz. Od 2003 roku galę organizowano w wyjątkowych miejscach stolicy Dolnego Śląska związanych z kulturą i sztuką: w Filharmonii Wrocławskiej, Teatrze Lalek, Muzeum Architektury czy Narodowym Forum Muzyki. W 2009 roku partnerem projektu została DOZ Fundacja Dbam o Zdrowie, a działalność rozszerzono o warsztaty połączone z czytaniem bajek na terenie współpracujących szpitali. Kolejne edycje cieszyły się coraz większym zainteresowaniem i gromadziły wciąż rosnącą ilość gości.

W ubiegłym roku 120 dzieł młodych artystów zostało wylicytowanych za rekordową kwotę 418 500 zł. Dwa najdroższe obrazy znalazły swoich nowych właścicieli za 20 000 zł każdy. Autorem jednego z nich jest 11-letni Piotr Turek ze Świętokrzyskiego Centrum Pediatrii  w Kielcach, drugą namalowali: Igor Bioniok (lat 8) i Paulina Procek (lat 15) ze Szkoły Podstawowej nr 38 Specjalnej, działającej przy SPSK nr 1 im. Prof. S. Szyszko w Zabrzu. Tym razem organizatorzy spodziewają się ok. 250 uczestników.
 
Fundacja Urtica Dzieciom
 
Tegoroczna edycja odbędzie się 16 listopada 2017 r. we Wrocławskim Centrum Kongresowym. To nie tylko kolejna aukcja niezwykłych prac małych artystów, ale również idealny moment na podsumowanie 20 lat funkcjonowania projektu:
To 20 lat intensywnej pracy całego zespołu ludzi o wielkich sercach, którzy od początku wierzyli w sens niesienia dobra do szpitali onkologicznych i hematologicznych.
 
To około 600 małych artystów z całej Polski corocznie zaangażowanych w projekt warsztatów plastycznych „Słoneczna Galeria".
 
To ponad 5 tys. użytych kredek i niezliczona ilość papieru, dzięki którym na twarzach najmłodszych zagościł uśmiech.
To wreszcie 2,5 miliona złotych, które na przestrzeni lat trafiły tam, gdzie były naprawdę potrzebne, umożliwiając tym samym powrót do zdrowia kolejnym maluchom. 
 
Organizatorem uroczystości jest założona niedawno Fundacja Urtica Dzieciom.
 
– Powołanie Fundacji jest naturalnym etapem funkcjonowania projektu – przyznaje Anna Marusia, Prezes Zarządu Fundacji Urtica Dzieciom. ­ Od wielu lat podejmujemy działania, których celem jest wspieranie dzieci zmagających się z chorobą nowotworową. A ten wyjątkowy jubileusz stanowi doskonałą okazję, by założyć organizację pozarządową i powiedzieć głośno naszym podopiecznym, że jesteśmy z nimi i będziemy ich wspierać w jeszcze szerszym wymiarze, niż dotychczas – dodaje Prezes Fundacji.
 
Urtica Dzieciom

  • RSS
Dodaj artykuł do: Facebook Wykop.pl twitter.com

Komentarze

  

Dodaj komentarz (10-500 znaków)

biznes