Jesteś w: Strona główna » Biznes » Szkolenia i Konferencje

Już w przyszłym tygodniu odbędzie się IX Kongres Relacji Inwestorskich Spółek Giełdowych SEG

02.06.2017 08:14  Szkolenia i Konferencje
7-8 czerwca 2017 w Ossie spotkają się IR’owcy spółek giełdowych, aby porozmawiać o sposobach na skuteczną komunikację. Będzie mowa m.in. o: nowoczesnym zarządzaniu tworzeniem i dystrybucją informacji, raportowaniu niefinansowym czy o roli działów IR w funkcjonowaniu spółek giełdowych.
 
Część merytoryczną pierwszego dnia Kongresu rozpocznie blok na temat nowoczesnego zarządzania tworzeniem i dystrybucją informacji dla inwestorów, w której zostaną omówione zagadnienia związane z budowaniem nowoczesnej strony internatowej, dotarciem z informacją do mediów i inwestorów, czy wykorzystaniem mediów społecznościowych do codziennej pracy IR’owca.
 
Kolejna blok tematyczny na temat raportowania niefinansowego dostarczy odpowiedzi na pytania: które spółki i co powinny raportować? Jakie są wyzwania raportowania pośredniego? Jak określić istotność kwestii niefinansowych i wybrać wskaźniki? Jaka jest rola biegłego rewidenta w raportowaniu niefinansowym?
 
Nowe obowiązki dotyczące raportowania informacji niefinansowych funkcjonują już od pół roku. Co prawda pierwsze raporty trzeba będzie sporządzić za rok 2017, ale jest to obszar na tyle nowy i skomplikowany, że przygotować się trzeba wcześniej. Dlatego podczas Kongresu zajmiemy się szczegółowo tym kto i co musi raportować oraz będziemy dyskutować o najlepszych metodach ustalenia, jakie zagadnienia środowiskowe, społeczne i pracownicze są istotne w danej spółce, jej grupie kapitałowej i łańcuchu dostaw - Piotr Biernacki, Prezes Zarządu, Fundacja Standardów Raportowania.
 
Ostatni blok „Relacje inwestorskie jako sport ekstremalny” będzie dotyczył takich zagadnień jak: indywidualna odpowiedzialność za działania RI; jak z Warszawy prowadzić zagraniczne relacje inwestorskie; wyzwania przy raportowaniu okresowym.
 
Działy IR miały zawsze bardzo ważną i odpowiedzialną rolę spółkach giełdowych. Od wejścia w życie MAR ta odpowiedzialność zwiększyła się wprost proporcjonalnie do kosmicznych kar, które mogą zostać nałożone na spółką i członków jej organów jako osoby fizyczne. Zaryzykuje stwierdzenie, że błędny ruch IR’owca może doprowadzić spółkę do bankructwa. O tych nowych wyzwaniach działów IR będziemy rozmawiać podczas Kongresu - opowiada Mirosław Kachniewski, Prezes Zarządu, Stowarzyszenie Emitentów Giełdowych.
 
Po części merytorycznej odbędzie się Charytatywny Bieg Rynku Kapitałowego. Uczestnicy będą zbierać środki na praktyczną edukację młodzieży ponadgimnazjalnej w zakresie przedsiębiorczości w ramach programu „Zarządzanie firmą”, który jest realizowany przez Fundację Młodzieżowej Przedsiębiorczości. 
 
Uwieńczeniem części merytorycznej I dnia Kongresu będzie Wieczorna Gala, podczas której odbędzie się ceremonia wręczenia statuetek laureatom X edycji Konkursu Złota Strona Emitenta.
 
Drugiego dnia, jak co roku, odbędą się dwie tury warsztatów tematycznych dotyczących zagadnień podnoszenia jakości relacji inwestorskich:
 
  • Komunikacja spółki z inwestorami instytucjonalnymi 
  • Twoja nowa strona korporacyjna: od czego zacząć
  • Raportowanie niefinansowe: ustalenie istotności zagadnień, przygotowanie spółki, korzyści dla zarządu i inwestorów
  • Myśl jak analityk 
  • Raportowanie w sytuacji kryzysowej
  • Identyfikacja i komunikacja finansowej informacji poufnej
Zaplanowane zostały także dwie sesje "Rynek rok po MAR" z perspektywy nadzorców oraz z perspektywy emitentów.
 
Gospodarzem Kongresu będzie Stowarzyszenie Emitentów Giełdowych. Partnerami wydarzenia są: Fundacja Standardów Raportowania oraz Krajowa Izba Biegłych Rewidentów jako Partnerzy Instytucjonalni; Message oraz Polska Agencja Prasowa – PAP Biznes jako Partnerzy Strategiczni; InfoStrefa oraz Monit24 jako Partnerzy; Unicomp WZA jako Partner Technologiczny oraz Pelion jako Partner Biegu. 
 
Szczegółowe informacje na temat IX Kongres Relacji Inwestorskich Spółek Giełdowych SEG dostępne są na stronie internetowej www.seg.org.pl.

SEG

  • RSS
Dodaj artykuł do: Facebook Wykop.pl nk.pl blip.pl twitter.com

Komentarze

   → Zobacz wszystkie

Najnowsze

Dodaj komentarz (10-500 znaków)

biznes