Jesteś w: Strona główna » Biznes » Szkolenia i Konferencje

Kongres Innowatorów Europy Środkowo-Wschodniej

26.03.2017 20:53  Szkolenia i Konferencje
Kongres Innowatorów Europy Środkowo-Wschodniej Dziś i jutro (27-28.03) w Warszawie międzynarodowy Kongres Innowatorów Europy Środkowo-Wschodniej. Dwudniowe spotkanie rozpoczyna się po południu. W Arkadach Kubickiego na Zamku Królewskim zaplanowano (godz.18:30) uroczystą galę z udziałem między innymi premier Beaty Szydło.

W Kongresie wezmą udział przedstawiciele innowacyjnych firm i start-upów z krajów Grupy Wyszehradzkiej, przedstawiciele organizacji pozarządowych zajmujących się innowacyjnością w V4, politycy, ekonomiści, przedstawiciele firm.

Specjalnymi gośćmi będą szefowie państw Grupy Wyszehradzkiej, którzy jutro (28.03) podpiszą deklarację warszawską dotycząca innowacyjności naszego regionu.
W czasie Kongresu zaplanowano wystąpienia między innymi wicepremiera, ministra rozwoju i finansów Mateusza Morawieckiego, wicepremiera, ministra nauki i szkolnictwa wyższego Jarosława Gowina oraz szefa Polskiego Funduszu Rozwoju Pawła Borysa.

Wśród zaproszonych gości są także profesor Mariana Mazzucato, autorka książki "Przedsiębiorcze Państwo" i prezes YouTube Susane Wojcicki.

W trakcie spotkania zostanie przedstawiony raport na temat stanu innowacji w regionie. Jak podkreślają organizatorzy, Europa Centralna ma duży potencjał w tym zakresie, ale nie jest on w pełni wykorzystywany. Według nich, "Kongres Innowatorów będzie okazją do prezentacji praktycznego wymiaru innowacyjności oraz miejscem dyskusji nad współpracą w tej części Europy".

Wiceminister rozwoju Jadwiga Emilewicz powiedziała, że efektem tego spotkania ma być wzmocnienie Grupy Wyszehradzkiej "jako aktywnego formatu politycznego obecnego w Unii Europejskiej". Dodała, że w ramach Międzynarodowego Funduszu Wyszehradzkiego utworzona zostanie specjalna linia na sfinansowanie programu grantów dla organizacji badawczych oraz małych i średnich przedsiębiorstw z formatu Grupy Wyszehradzkiej.

Organizatorami Kongresu są Polski Fundusz Rozwoju i Polska Agencja Rozwoju Przedsiębiorczości.

Wydarzenie zapowiedziała podczas krynickiego Forum Ekonomicznego w Krynicy premier Beata Szydło.

IAR

  • RSS
Dodaj artykuł do: Facebook Wykop.pl twitter.com

Komentarze

  

Dodaj komentarz (10-500 znaków)

biznes