Kongres Rynku Lotniczego o CP

12.09.2018 15:15  Szkolenia i Konferencje
Kongres Rynku Lotniczego o CP Minister Infrastruktury Andrzej Adamczyk poinformował, że w resorcie jest przygotowywana strategia, która ma pomóc w planowaniu budowy Centralnego Portu Komunikacyjnego.

Szef resortu otworzył Kongres Rynku Lotniczego w Warszawie. Podkreślił, że budowa CPK jest dla rządu jednym z najważniejszych zadań infrastrukturalnych.

W ramach inwestycji zostaną zaprojektowane nowe połączenia szybkiej kolei, które dowiozą pasażerów ze wszystkich większych miast w Polsce w czasie nie przekraczającym dwóch godzin. Za takim rozwiązaniem opowiedział się dziś obecny na Kongresie wiceprezes PLL LOT Michał Fijoł. Planowana jest też budowa sieci dróg i rozbudowa istniejących połączeń drogowych.

Organizatorem Kongresu jest Zespół Doradców Gospodarczych TOR. Wiceprezes Adrian Furgalski zwraca uwagę na konieczność przygotowania wielu analiz, od których będzie zależeć ostateczny kształt Centralnego Portu Komunikacyjnego. Przyznał jednocześnie, że niektóre porty regionalne mogą nie wytrzymać konkurencji. Z ostatnich analiz sprzed 8 lat wynikało, że lotniska w Bydgoszczy czy Łodzi musiałyby zostać zamknięte po wybudowaniu CPK. Adrian Furgalski uważa, że rząd powinien szukać innych rozwiązań.

Centralny Port Komunikacyjny ma zostać otwarty w 2027 roku. Docelowo ma obsługiwać 100 milionów pasażerów rocznie.
Kongres Rynku Lotniczego w Warszawie zakończy się około godziny 17:00.

IAR

  • RSS
Dodaj artykuł do: Facebook Wykop.pl twitter.com

Komentarze

  

Dodaj komentarz (10-500 znaków)

biznes