Grupa Azoty
PARTNER
SERWISU

Polish LNG Conference odbędzie się 14-15 listopada

06.11.2018 13:01  Szkolenia i Konferencje
Polish LNG Conference odbędzie się 14-15 listopada Do spotkania przedstawicieli europejskiej branży LNG dojdzie 14-15 listopada podczas Polish LNG Conference w Warszawie. Analiza sytuacji rynkowej, nowoczesne technologie czy kwestie niezależności energetycznej to tylko niektóre z tematów, które zostaną poruszone. Agencja ISBnews jest patronem medialnym wydarzenia.

Pierwszy dzień konferencji, która odbędzie się w Hotelu Novotel w Warszawie, będzie tłumaczony na język polski.

"Biorąc pod uwagę miejsce spotkania oraz fakt, iż wydarzenie jest organizowane w ścisłej współpracy z Polską Platformą LNG, naturalną wydała się potrzeba otwarcia konferencji prezentacją poświęconą znaczeniu LNG dla transformacji energetycznej naszego kraju. O szersze spojrzenie na sytuację na rynku zadba Tommy Mattila, Marketing & Sales Director w firmie Skangas, omawiając główne czynniki napędzające rozwój rynku LNG w Europie" - czytamy w komunikacie.

Prognozę dotyczącą sytuacji rynkowej, a także rekomendacje związane z regulacjami prawnymi, zaprezentują przedstawiciele GIE oraz NGVA.

"Niezależność energetyczna to temat na czasie, dlatego też nie mogło zabraknąć go na tegorocznej edycji imprezy. Aby zapewnić jak najszersze spojrzenie na to zagadnienie, zaprosiliśmy zróżnicowane grono ekspertów, którzy przeanalizują jego wpływ na region oraz przedstawią swój punkt widzenia. Reprezentanci Center for Industrial Development, Gaz-System oraz Baltic Connector wypowiedzą się na temat współpracy pomiędzy USA oraz Polską, skali rozwoju infrastruktury gazowej na Bałtycku oraz w Europie Środkowej i Wschodniej, a także możliwościach prezentowanych przez nowe korytarze dostawcze" - czytamy dalej.

Eksperci z Ernst & Young, Remontowa LNG Systems oraz Chart zaprezentują nowoczesne podejście do problematyki związanej z transportem i magazynowaniem LNG małej skali, a także intermodalne koncepcje w transporcie gazu.

Szerzej na temat innowacji, a zwłaszcza korzyści płynących z synergii wynikającej z równoległego rozwoju technologii LNG dla potrzeb przemysłu lądowego i morskiego, wypowiedzą się przedstawiciele firmy Wärtsilä, podano także w informacji.

"Naturalnie nie pominiemy też znaczenia LNG jako paliwa w transporcie. O kreatywnych rozwiązaniach, roli jaką LNG odgrywa w transporcie drogowym oraz morskich, a także wyzwaniach stojących na drodze do globalnej implementacji, wypowiedzą się reprezentanci Iveco, Nauticor oraz Volvo" - napisano dalej.

ISBnews


 

  • RSS
Dodaj artykuł do: Facebook Wykop.pl twitter.com

Komentarze

  

Dodaj komentarz (10-500 znaków)

biznes