Prezydent Andrzej Duda otworzył Kongres 590 w Jasionce pod Rzeszowem

16.11.2017 16:54  Szkolenia i Konferencje
Prezydent Andrzej Duda otworzył Kongres 590 w Jasionce pod Rzeszowem Prezydent Andrzej Duda Duda otworzył Kongres 590 w Jasionce pod Rzeszowem. Główne tematy tego wydarzenia to infrastruktura, energetyka, przedsiębiorczość, podatki oraz nowoczesne technologie finansowe.

W przemówieniu inauguracyjnym prezydent mówił, że zdecydowana większość polskiego dobra narodowego wypracowywana jest przez małe i średnie przedsiębiorstwa. Podkreślił, że przynosząca dochód polska przedsiębiorczość, która od 30 lat rozwija się w miarę swobodnie, jest dzisiaj największym skarbem Rzeczypospolitej. "Dlatego właśnie Kongres jest realizowany w takim, a nie innym ujęciu i podejściu" - tłumaczył Andrzej Duda.

Dodał, że w Polsce jest realizowany właśnie bardzo ważny program, który "ma pozwolić Polsce rozwinąć skrzydła". Zadaniem programu dla Rzeczpospolitej jest wyrównanie Polski pod względem rozwojowym, czyli zmniejszenie różnicy pomiędzy regionami rozwiniętymi a tymi, które były przez ostatnie lata zaniedbane. Prezydent dodał, że to jest program bez kompleksów. "Zrobimy wszystko, żeby jego realizacja stworzyła możliwości rozwoju gospodarczego dla każdego i dla każdej części naszego państwa" - zapewnił Andrzej Duda.

Do przedsiębiorców prezydent mówił, że to w ich firmach "zwykły obywatel ma pracować, ma zarobić pieniądze". Dodał, że rząd pracuje nad tym, aby stworzyć jak najlepsze warunki dla polskich przedsiębiorców. Jako jeden z celów swojej prezydentury Andrzej Duda wymienił promocję i rozwój polskiego biznesu.
Prezydent zwrócił uwagę, że w Polsce w dalszym ciągu jest stosunkowo niski wskaźnik inwestycji. W związku z tym zwrócił się do przedstawicieli rządu, aby stworzyli przedsiębiorcom lepsze warunki do rozwoju.

Podczas Kongresu mamy poznać laureatów Nagrody Gospodarczej Prezydenta PR. Kapituła pod przewodnictwem profesora Krzysztofa Opolskiego nominowała 18 firm z różnych branż.

Kongres odbywa się pod patronatem prezydenta Andrzeja Dudy. Patronem medialnym tego wydarzenia jest Polskie Radio. Nazwa kongresu pochodzi od pierwszych trzech cyfr kodu kreskowego. Początek 590 oznacza, że produkt pochodzi z Polski.

IAR 


  • RSS
Dodaj artykuł do: Facebook Wykop.pl twitter.com

Komentarze

  

Dodaj komentarz (10-500 znaków)

biznes