Jesteś w: Strona główna » Biznes » Szkolenia i Konferencje

Rozpoczynają się targi Expo w Kazachstanie

09.06.2017 03:28  Szkolenia i Konferencje
Rozpoczynają się targi Expo w Kazachstanie Dziś otwarcie wystawy Expo w stolicy Kazachstanu - Astanie. Polska zaprezentuje się w pawilonie, który będzie miał 700 metrów kwadratowych powierzchni.  Tematem przewodnim na naszym stoisku będzie energetyka, zarówno ta tradycyjna, jak i odnawialna.

Jak mówi wiceminister rozwoju Jadwiga Emilewicz, ważnym wątkiem będzie elektromobilność, czyli zagadnienia związane z transportem. Na Expo pojawią się zarówno polscy producenci pociągów, tramwajów, jak i autobusów. Minister zaznaczyła, że polskie lokomotywy i tramwaje jeżdżą już po Kazachstanie. Wyraziła nadzieję, że będzie ich więcej.

W polskim, pawilonie będzie też można poznać inne branże. Jedną z nich będzie sektor spożywczy. Jadwiga Emilewicz liczy, że polscy producenci znajdą poprzez Expo nowe rynki w środkowej Azji. Resort będzie ich zachęcać nie tylko do prostego eksportu, ale także do inwestycji. Jadwiga Emilewicz argumentuje, że najstabilniejsza dźwignia eksportu jest wtedy, kiedy dana branża ulokuje jakąś część swojej produkcji w danym państwie.

Uroczyste otwarcie polskiego pawilonu odbędzie się w sobotę. Wystawa Expo w Astanie potrwa do września.

IAR 


  • RSS
Dodaj artykuł do: Facebook Wykop.pl twitter.com

Komentarze

  

Dodaj komentarz (10-500 znaków)

biznes