Samorządowcy kończą spotkanie w Krakowie

27.04.2018 18:04  Szkolenia i Konferencje
Samorządowcy kończą spotkanie w Krakowie Około dwóch tysięcy osób, w tym około pięcuset zza granicy, uczestniczyło w czwartym Europejskim Kongresie Samorządów, który kończy się w Krakowie.

Pomysłodawca i organizator kongresu Zygmunt Berdychowski mówi, że takie spotkanie dało samorządowcom możliwość zdobycia nowego doświadczenia. To jego zdaniem szczególnie ważne dla tych, którzy zostaną wybrani podczas jesiennych wyborów samorządowych.

Jedna z organizatorek forum Katarzyna Rajtar z Instytutu Studiów Wschodnich powiedziała Informacyjnej Agencji Radiowej, że uczestnicy Kongresu rozmawiali o najważniejszych dla samorządów sprawach. Wśród nich rozmówczyni IAR wymienia finanse, gospodarkę czy sprawy społeczne. Katarzyna Rajtar dodaje, że zainteresowaniem cieszyły się sesje największych ugrupowań politycznych, które prezentowały swój samorządowy program.

Organizatorzy zaplanowali 70 debat, paneli i spotkań między samorządowcami, politykami i ekspertami z różnych dziedzin. Rozmowom towarzyszyła także prezentacja startupów.

Patronem medialnym wydarzenia jest Polskie Radio 24.

IAR  • RSS
Dodaj artykuł do: Facebook Wykop.pl twitter.com

Komentarze

  

Dodaj komentarz (10-500 znaków)

biznes