Jesteś w: Strona główna » Biznes » Szkolenia i Konferencje

VII Europejski Kongres Finansowy w Sopocie rozpoczęty

05.06.2017 16:32  Szkolenia i Konferencje
VII Europejski Kongres Finansowy w Sopocie rozpoczęty "Kapitał, podatki i międzynarodowa solidarność w XXI wieku" to temat przewodni VII Europejskiego Kongresu Finansowego, który po południu rozpoczął się w Sopocie. W trzydniowym spotkaniu biorą udział przedstawiciele nauki, biznesu oraz polityki.

Podczas otwarcia Kongresu rektor Uniwersytetu Gdańskiego, profesor Jerzy Gwizdała powiedział, że Kongres odbywa się w szczególnym czasie dla procesów gospodarczych, zachodzących na rynkach europejskich i światowych. "Obecna sytuacja geopolityczna powoduje konieczność poszukiwania nowych rozwiązań w zakresie światowej gospodarki finansowej, w szczególności gospodarki zintegrowanej Europy" - podkreślił rektor Uniwersytetu Gdańskiego.

Wśród tematów Kongresu znalazła się między innymi problematyka, związana z wyzwaniami stojącymi przed polskim systemem bankowym. Obradom towarzyszy między innymi Poland Capital Summit, czyli przedstawienie ryzyk i atrakcyjności dla inwestorów kapitałowych.

Co roku podczas Kongresu przygotowywane są stanowiska EKF, które koncentrują się na szczególnie istotnych z naszego punktu widzenia rozwiązaniach, zwiększających stabilność systemu finansowego oraz wspierających procesy integracji rynków finansowych.

Patronem medialnym wydarzenia jest Polskie Radio.


IAR


  • RSS
Dodaj artykuł do: Facebook Wykop.pl nk.pl blip.pl twitter.com

Komentarze

   → Zobacz wszystkie

Najnowsze

Dodaj komentarz (10-500 znaków)

biznes