Aktywne podejście do małych spółek z rynków wschodzących

17.05.2018 11:42  Szukam Inwestora
Aktywne podejście do małych spółek z rynków wschodzących Wielu inwestorów nie dostrzega akcji spółek o małej kapitalizacji, w szczególności na rynkach wschodzących. Członkowie zespołu Franklin Templeton Emerging Markets Equity uważają jednak, że więcej inwestorów powinno uważniej przyjrzeć się spółkom o mniejszej kapitalizacji. Manraj Sekhon, Chetan Sehgal, Vikas Chiranewal i Krzysztof Musialik przyglądają się możliwościom dla inwestorów w tym obszarze oraz tłumaczą dlaczego aktywni zarządzający mogą, według nich, wnieść do procesu inwestycyjnego dodatkową wartość.
 
Uważamy, że małe spółki z rynków wschodzących to atrakcyjna propozycja w obecnych warunkach inwestycyjnych, ponieważ liczne nieodpowiednio wyceniane instrumenty, dysproporcje rynkowe oraz słabo zbadane spektrum inwestycyjne to korzystne warunki do generowania współczynnika alfa[1]. Na temat tej klasy aktywów pokutują jednak pewne błędne przekonania przysłaniające kluczowe atuty, które potencjalnie może wykorzystać aktywny zarządzający.
 
Rozpowszechnione błędne przekonania na temat małych spółek z rynków wschodzących
Ta klasa aktywów nie jest „niszowa”
 
Pomimo rozpowszechnionych stereotypów, akcje małych spółek z rynków wschodzących nie są, naszym zdaniem, niszą inwestycyjną. Ta klasa aktywów obejmuje ponad 24.870 spółek, jej łączna kapitalizacja rynkowa przekracza 10,2 bln USD, a dzienne obroty wynoszą ponad 70 mld USD[2]. Jak widać na poniższym wykresie, zagregowana płynność akcji małych spółek z rynków wschodzących jest porównywalna z płynnością papierów przedsiębiorstw z rynków wschodzących o dużej kapitalizacji.
 
Więcej informacji w załączniku
 
Manraj Sekhon, CFA,CIO
Franklin Templeton Emerging Markets Equity

Chetan Sehgal
Starszy dyrektor zarządzający, dyrektor ds. zarządzania portfelami inwestycyjnymi
Franklin Templeton Emerging Markets Equity

 Vikas Chiranewal, CFA
Starszy wiceprezes, starszy dyrektor wykonawczy
Franklin Templeton Emerging Markets Equity

Krzysztof Musialik, CFA
Starszy wiceprezes, starszy dyrektor wykonawczy 
Franklin Templeton Emerging Markets Equity

  • RSS
Dodaj artykuł do: Facebook Wykop.pl twitter.com


Komentarze

  

Dodaj komentarz (10-500 znaków)

biznes